Grujić obožava Berlin! Kontra iz snova za gol Srbina, Herta i dalje neporažena (VIDEO)

Marko Grujić
(Photo by Boris Streubel/Bongarts/Getty Images)

Marko Grujić nastavlja da ‚‚kupuje” Bundesligu! Još jedna odlična partija mladog Srbina značila je i još jedan meč njegove Herte bez poraza, a u Berlinu je zaustavljena ekipa Šalkea.

Ekipa iz Gelzenkirhena je u prestonicu došla u nadi da će ostvariti sedmu pobedu u sezoni i tako se primaći sredini tabele nemačkog šampionata, ali dva puta ostajali razočarani. Oba puta su razlog bili igrači sa Balkana.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST – PRIČALI SMO O SVEMU ŠTO NAS NERVIRA U FUDBALU!

Prvo je Šalke poveo preko Jevhena Konopljanke, da bi Marko Grujić u 39. minutu izjednačio na 1:1. Bio je to kontranapad kakvima se uče i najbolji timovi – sve je teklo perfektno, od Grujićevog oduzimanja lopte pred svojim golom, preko driblinga na sredini i predaje lopte, do na kraju i kombinovanja trojice igrača pred šesnaestercom, da bi fudbaler Liverpula na pozajmici bio taj koji je iz prve matirao golmana Nibela posle asistencije petom Ondreja Dude.

Bio je to drugi gol za Grujića u Bundesligi i to u osmom startu u prvih 11, a ukupno njegov deveti meč u prvenstvu ove sezone. Međutim, nije Šalke bio previše uzdrman zbog poteza nekadašnjeg igrača Crvene zvezde.

(Photo by Maja Hitij/Bongarts/Getty Images)

Samo pet minuta kasnije su ponovo poveli i to preko Marka Uta, nekadašnjeg napadača Hofenhajma. Ni tu nije bio kraj goleadi u prvom poluvremenu, jer duboko u nadoknadi tog dela igre još jedan bivši golgeter Hofenhajma zatresao mrežu – Vedad Ibišević.

Napadač Herte je u svom stilu sa oko šest metara uspeo da glavom matira protivničkog golmana i tako već pre odlaska na odmor postavi konačan rezultat. Time je Herta osvojila bitan bod u borbi za plasman u Ligu Evrope i sada su na sedmom mestu sa utakmicom više od svojih konkurenata.

Grujić je na ovom meču još jednom pokazao koliko mu prijaju Berlin i Nemačka. Njegov potencijal i kvalitet sve više dolaze do izražaja u dresu Herte, koja je i ovoga puta kada je Grujić bio u timu uspela da ostane neporažena.

SUBOTA U POLA 4? TO JE TERMIN ZA NEMCE!

Kada je Srbin na terenu, Herta ima skor od šest pobeda i tri poraza, pa ga već uveliko u klubu smatraju za nekoga ko nosi sreću. Sigurno da je i sam Grujić srećan – protiv Šalkea je pokazao da ume da bude opasnost za gol u dinamičnoj ulozi veziste.

Sledeći cilj bi morala da bude konstantnost, nešto što je Grujiću što zbog povreda, što zbog menjanja sredina bilo teže ostvarivo.