Grizman je Atletiko: Niko drugi ne ume da postigne gol

Grizman Atletiko
(Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Bez njega se ne može! Atletiko Madrid u potpunosti zavisi od svega što on radi, a tako je bilo i u trijumfu protiv Levantea – Antoan Grizman je još jednom bio čovek odluke.

Toliko Jorgandžije ne mogu bez Francuza, da je Grizman bio strelac poslednjih šest golova tima sa stadiona Vanda Metropolitano. Poslednji, šesti, stigao je u minimalnom trijumfu protiv Levantea.

JORGANDŽIJE U LIGI ŠAMPIONA IDU NA JUVENTUS!

Atletiko je makar koliko-toliko nastavio da održava korak sa Barselonom kao prvi pratilac aktuelnog šampiona Španije, ali je činjenica da bi bez Grizmana stvari bile daleko lošije. Poslednji put kada je neko postigao gol za Atletiko, a da se ne preziva Grizman, bilo je 15. decembra u trijumfu Jorgandžija 3:2 protiv Valjadolida.

Tada je Nikola Kalinić zatresao mrežu domaćeg tima u 23. minutu, da bi Grizman kasnije tokom susreta sa dva pogotka obezbedio pobedu. Atletiko je od tada savladao Espanjol 1:0, igrao 1:1 protiv Sevilje i Đirone i sada slavio protiv Levantea. Sve te golove postigao je baš Francuz.

(Photo by David Ramos/Getty Images)

Kada se sve sabere, prošlo je 427 minuta fudbala od tog pogotka Kalinića, a na meču protiv Levantea je VAR poništio pogodak Kokea, te ovaj niz nije bio prekinut. Tačno sedam sati i sedam minuta niko drugi nije okusio gol protivnika i Madriđani neće još dugo moći oslanjajući se samo na Grizmana.

Protiv Sevilje su kiksnuli i tako povećali zaostatak za Barsom, a jedino je Grizman postigao više od dva gola u Primeri. Drugo mesto na klupskoj listi strelaca – krajnje šokantno – dele sedmorica igrača, svi sa po dva pogotka. To su Anhel Korea, Diego Godin, Filipe Luis, Nikola Kalinić, Rodrigo, Toma Lemar i Tomas Partej.

Dijego Kosta je, recimo, i dalje na samo jednom postignutom golu. Mora to mnogo bolje…