U šestom kolu Premijer lige igrali su i VBA. Utakmica je okončana podelom bodova 1:1 (1:0), nakon što su obe ekipe imale inicijativu u jednom delu meča i obeležile po jedan period igre.

Brajton je do prednosti došao autogolom Livermora u 40. minutu, dok je VBA remizirao preko Granta u 83.

Domaća ekipa je od starta uspostavila terensku kontrolu, te već u 16. minutu doša do pogotka. Međutim, taj gol je poništen nakon intervencije linijskog sudije.

Brajton je imao više loptu u svom posedu, što je urodilo pogotkom u 40. minutu. Ofanzivna igra i opsada pred golom gostujuće ekipe rezultirala je autogolom Livermora. Situacija u kojoj nije mogao da pomogne ni Branislav Ivanović, 1:0.

Napadao je Brajton, a nekadašnji srpski reprezentativac je presekao akciju, ali je potom pogodio Livermora od koga se lopta odbila u praznu mrežu VBA.

Start drugog poluvremena nije doneo promene za ekipu Slavena Bilića. Imali su više loptu u nogama, ali bez opasnih i konkretnih napada.

A onda sredinom deonice, najpre je u odličnoj prilici bio Pereira, ali je njegov šut završio pored desne sative, dok je dva minuta kasnije Krovinovicev šut zaustavio golman Brajtona.

Kako se bližio kraj, VBA je bio sve opasniji rival. Pereira je bio u novoj prilici, a ovog puta je njegov šut završio na stativi.

Bolja igra ekipe Slavena Bilića konačno je dovela do izjednačenja. Igrao se 83. minut kada je na odbijenu loptu odlično reagovao Grant i poslao je ispod prečke za 1:1. Do kraja, gosti su bili bolji protivnik, ali se rezultat više nije menjao.

SVE SE MOŽE KADA SE HOĆE! Bemfrd svira, imao stipendiju Harvarda i sada potiže golove

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DAMJAN SAVANOVIĆ vs IGOR NISTOR | MEGDAN FIGHTING 7 MMA 2020