Gde je Obamejang bio tokom derbija?

pjer-emerik-obamejang-arsenal-mančester-siti-arteta
Obamejang propušta Siti (FOTO: Shaun Botterill/Getty Images)

Arsenal je potpuno demoliran na Enfildu. Liverpul, za koji još uvek mnogi sumnjaju da će osvojiti titulu, pokazao je da se ne šali. Pet golova u mreži gostiju, preokret i dvocifrena bodovna prednost. Barem za sada. Razlog debakla može biti i očajna igra Obamejanga.

Gosti su stigli do prednosti preko Mejtland-Najlsa, ali je to bilo sve što smo od njih videli. Zakazale su Emerijeve izmene, ono po čemu je prepoznatljiv, mada je tada već bilo odlučeno. Sve je bilo rešeno već nakon 45 minuta igre kada je na semaforu pisalo 4:1!

JUNAJTED NASTAVLJA SJAJAN NIZ?

Ono što navijače Arsenala može da brine i više od rezultata je loša igra njihovog tima. Samo na trenutke su ličili na tim iz gornjeg dela tabele, a neki od fudbalera su bili skroz neprimetni. Toreira je odigrao meč ispod svog standarda, Lihtštajner je bio nestvarno loš, a Remzi nije doneo potrebnu organizaciju.

O tome šta je skupo plaćeni Gabonac radio tokom ovog derbija će morati da se izučava na nekim mnogo kompetentnijim mestima. Unai Emeri će u neverici pogledati snimak ovog meča a nismo sigurni kako će mu Obamejang objasniti zašto je bio ovoliko loš.

Tokom meča sa Liverpulom Pjer Emerik Obamejang je ukupno 13 puta pipnuo loptu. Tačno 13 dodira, od toga 10 dodavanja ka saigračima. Znate i sami, šest puta je izveo loptu sa centra. Jednom kada je to i trebalo da uradi i još pet puta kada je Bernd Leno kapitulirao.

SITI MORA DA POBEDI!

Neverovatno je koliko je nekadašnji napadač Borusije bio neprimetan, posebno u ovakvom meču gde je trebalo da bude prostora za njega. Nije bilo klasičnih utrčavanja na koja smo navikli, Arsenal nije uspevao da raširi protivnika i da stvori prostor. Zato je Obamejang već u 71. minutu izašao iz igre.

Nakon ubedljivog poraza u derbiju Arsenal je ostao na petoj poziciji, ali sada konkurenti imaju prostor da im pobegnu. Totenhem to nije uspeo, jer je poražen od Vukova, ali Čelsi će danas imati šansu. Sa druge strane, Mančester junajted može da se primakne na tri boda zaostatka.