“GAUČOSI” IDU DALJE: Aguero trasirao put Argentini u četvrtfinale

Argentina savladala Katar i domogla se četvrtfinala Kopa Amerike (Photo: Pedro Vilela/Getty Images)

Argentina je uspela da se plasira u četvrtfinale Kopa Amerike, pošto je u 3. kolu B grupe trijumfovala protiv Katara sa 2:0.

“Gaučosi” su dominirali celu utakmicu i potpuno zasluženo su slavili. A početak meča nije mogao da bude bolji.

Već u 4. minutu Lautaro Martinez je iskoristio veliku grešku jednog odbranbenog igrača azijske selekcije i nije mu bilo teško da dovede svoju reprezentaciju do prednosti.

Nastavili su izabranici Lionela Skalonija sa napadima, ne bi li što pre povećali vođstvo. Izglednu priliku je u 22. minutu propustio Kun Aguero.

Kun Aguero je bio neuhvatljiv za odbranu Katara (Photo: Pedro Vilela/Getty Images)

Moglo je to skupo da košta fudbalere Argentine. Igrala se nadoknada prvog poluvremena. Slobodan udarac je izveo Basam Hišam Al-Ravi, ali na svu sreću “gaučosa” lopta je pogodila stativu.

Nastavili su Lionel Mesi i drugovi sa još žešćim naletima ka golu Sada Al Šeba. Nove dve velike prilike nije iskoristio napadač Mančester sitija.

No, ne bi Aguero bio to što jeste u svetu fudbala, kada bi odustao nakon nekoliko propuštenih šansi. Konačno je uspeo da zatrese mrežu Katara u 82. minutu.

Dobio je pas od Paula Dibale, a onda je protutnjao kao brzi voz kroz odbranu rivala i udarcem desnom nogom sa nekih 15 metara postavio konačnih 2:0.

Argentina se ovom pobedom plasirala u četvrtfinale zajedno sa Kolumbijom koja je bila bolja od Paragvaja sa 1:0.