“FURIJA” OPRAVDALA NADIMAK: Španije pregazila Francusku na EP!

Mlada fudbalska reprezentacija Španije pregazila Francusku (Photo: Giuseppe Bellini/Getty Images)

Španija se pridružila Nemačkoj u finalu Evropskog prvenstva za mlade u fudbalu, pošto je pregazila Francusku sa 4:1.

“Crvena furija” je u potpunosti opravdala je taj nadimak, pošto je odigrala dominantnu partiju u kojoj je nadigrala “trikolore”.

Ipak, Francuzi su bili ti koji su prvi došli do gola i to preko Matete, koji je u 16. minutu iskoristio jedaneasterac.

No, nije to mnogo uzdrmalo Špance, koji su nakon toga počeli da plešu po terenu. Do izjednačenja su došli u 28. minutu.

Roka je iskoristio odbitak i snažnim udarcem poslao loptu iza leđa Bernardonija.

Borha Majoral je bio strelac četvrtog gola za Španiju (Photo: Giuseppe Bellini/Getty Images)

Već do odlaska na odmor “furija” je u potpunosti prekorenula rezultat. Strelac gola je bio fudbaler Dinama iz Zagreba Dani Olmo koji je bio precizan iz penala i na pauzu se otišlo se golom prednosti za Španiju.

Za razliku od Španaca, ovaj gol je u potpunosti poremetio “trikolore”. To se najbolje videlo po tome što su na startu drugog dela primili dva brza gola.

Prvo je Olmo u 47. minutu povećao na 3:1, a potom je Borha Majoral u 67. postavio konačan rezultat.

U finalu će igrati možda i dve najkvalitetnije reprezentacije na turniru jer je Nemačka pobedila Rumuniju sa 4:2, pa ga mnogi nazivaju finalom iz snova.