MAESTRALAN POGODAK VLAHOVIĆA: Fiorentina okrenula Sampdoriju! (VIDEO)

Dušan Vlahović-Fiorentina
Vlahović nastavlja da niže rekorde! (FOTO: Guliver images)

Fudbaleri Fiorentine savladali su Sampdoriju sa 3:1 na svom stadionu “Artemiju Franku” u okviru 15. kola Serije A. Vlahović ponovo tresao mrežu.

Brz tempo utakmice doveo je do toga da Sampdorija povede u 15. minutu, kada je Antonio Kandreva maestralno pronašao Manola Gabijedinija, koji je trzajem glave “spakovao” loptu u dalji ugao, ostavljajući Petra Teraćijana nemoćnog.

Nije to poljuljalo ekipu iz Firence, koja je veoma brzo uzvratila. Igrao se 23. minut, kada je Fiorentina došla do izjednačenja 1:1. Napadač Rikardo Sotil je poslao dubinsku loptu u šesnaesterac, koju je ispratio Hose Kaljehon i rutinski pogodio gol.

Iskusnom krilnom fudbaleru to je bio prvi gol u dresu Fiorentine, od kada je došao još prošle sezone iz Napolija.

Nije mnogo trebalo domaćoj ekipi da dođe do vođstva. Preokret je režirao srpski našadač Dušan Vlahović, koji je posle odličnog centaršuta Đakoma Bonaventure zakucao loptu u mrežu glavom, ostavljajući nepomičnog Emila Audera sa strane, koji nije uspeo ni glavu da okrene.

Srbinu je to 12 pogodak ove sezone u Seriji A i najbolji je strelac na listi.

Maestralan gol postigao je Vlahović na jubileju. On je danas odigrao 100 utakmicu za Fiorentinu.

Gosti iz Đenove su bili u “nokdaunu” posle preokreta tima iz Firence.

Da sve gore bude po Sampdoriju, u nastavku je Fiorentina imala terensku inicijativu, što je iskoristio Sotil u završnici prvog poluvremena kako bi udvostručio prednost svog tima na 3:1.

On je natrčao na loptu u kaznenom prostoru i lako savladao Audera po sredini njegovog gola.

Tempo u drugom delu igre je naglo opao, Fiorentina je imala veliku prednost koju je želela da sačuva, pa su promenili pristup i nešto defanzivnije ušli u nastavak meča.

Sampdorija je delovala bledo, stvorili su samo jednu ozbiljnu šansu i imali jedan šut u okvir gola, koji je bio laka meta za Teraćijana.

Ni Fiorentina nije bila napadački raspoložena u nastavku, a najozbiljniju šansu je imao Sotil u 56. minutu, kada se odlično kretao u šesnaestercu, ali njegov udarac glavom završio pored leve stative.

Vlahović je zamenjen u 90. minutu pošto je sve bilo rešeno, a na njegovo mesto ušao je iskusni ruski napadač Aleksandar Kokorin.

Posle poraza od Empolija, koji je preokrenuo u poslednjim minutima meča, ekipa iz Firence je uspela da savlada Sampdoriju. Oni su šesti na tabeli sa 24 boda. Sa druge strane Sampdorija je prekinula niz od dve sjajne pobede, a trenutno je 15. mestu Serije A sa isto toliko bodova i samo pet više od zone ispadanja.

Fiorentina u narednom kolu gostuju Bolonji Sniše Mihajlovića, dok Sampdorija na svom stadionu u Đenovi dočekuje Lacio.

U drugom meču u istom termimu u okviru 15. kola Serije A. Fudbaleri Atalante su ubedljivo savladali Veneciju sa 4:0 u Begramu.

Raspoloženi su bili domaći fudbaleri, koji su poveli golom Marija Pašalića u sedmom, da bi pet minuta kasnije udvostručio prednost Atalante. U drugom poluvremenu Teun Kopmainers je povisio prednost na 3:0, da bi tačku na meč stavio hvratski vezista trećim pogotkom za “het-trik”.

Atalanta će pokušati da nastavi niz posle četiri vezane pobede na teškom gostovanju Napoliju, dok će Venecija pokušati da prekine lošu seriju od dva poraza protiv Verone kod kuće!

PREDSEDNIK PSŽ-A DEMANTOVAO: Parižani nisu kontaktirali Zidana!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Luka Maksimović, Žaki Parilović i Preletačević Beli se raspucali! EP 04