VALENSIJA UBEDLJIVA NA “MESTALJI”: Kavani postao najstariji debitant u istoriji La Lige!

Kavani-Valensija
Valensija ubedljiva protiv Selte! (FOTO: Guliver images)

Fudbaleri Valensije su ubedljivo savladali Seltu sa 3:0 na domaćem terenu u okviru šestog kola La Lige.

Selta je na početku delovala bolje, a umalo nisu došli i do penala, pošto je u jednoj situaciji sudija pregledao VAR snimak, ali nije bilo dovoljno elemenata za najstrožiju kaznu.

Valensija je došla do vođstva u 37. minutu. Šansu je iskoristio Kasteljeho i pred pauzu doveo domaće do vođstva. “Slepi miševi” su sa golom prednosti otišli na pauzu.

Sve se na terenu promenilo, kada je fudbaler Selte Franko Servi dobio direktan crveni karton u 59. minutu. Dugo je trebalo da Valensija potvrdi pobedu.

Ipak, Markos Andre rešava pitanje pobednika u 82. minutu, dok tačku na meč stavlja Andre Almeida u nadoknadi vremena.

Na ovom meču je debitovao i Edinson Kavani koji je sa 35 godina i 215 dana postao najstariji debitant u španskom prvenstvu u 21. veku.

Valensija ima devet bodova na osmom mestu na tabeli. Selta posle drugog uzastopnog poraza, ukupno trećeg u ligi, zauzima 13. mesto sa sedam bodova.

TOTENHEM PREOKRETOM DO UBEDLJIVE POBEDE: Het-trik Sona u završnici srušio Lester!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Meksiko i osvoji dres! EP11| Meridian