Zorić poništio Ivanića, Radnički osvojio bod protiv šampiona

7

Fudbaleri Radničkog 1923 uspeli su da dođu do boda protiv Crvene zvezde 1:1 (0:0).

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Meč odigran pred nekoliko hiljada gledalaca u Kragujevcu doneo je mnoga uzbuđenja, a na golove se čekalo do samog finiša meča.

Prvo je Mirko Ivanić fantastičnim pogotkom u 84. minutu doveo Zvezdu do vođstva. Činilo se da će taj gol biti dovoljan za još jedan trijumf, međutim, ubrzo je stiglo izjednačenje.

Radnički je poravnao na 1:1 u 87. minutu preko Luke Zorića, koji je na asistenciju Maksimovića iskoristio “karambol” u odbrani gostiju.

Domaćin je hrabru igru tokom celog meča krunisao bodom i moći će da se pohvali da je ovog proleća uspeo da “otkine” poene i Partizanu i Zvezdi.

Što se tabele tiče, ništa se nije promenilo, Zvezda je odavno osvojila novu šampionsku titulu, dok je Radnički plasmanom u plej-of obezbedio opstanak i sezonu će najverovatnije završiti na osmoj poziciji.

RADNIČKI 1923: Leković – Miličić, Ivanović, Mitrović, Pecelj – M. Vidović, Zorić (od 90+1. U. Vidović) – Čolović, Vidosavljević (od 27. Srnić), Jovanović (od 46. Evandro) – Mulunović (od 74. Maksimović).

C. ZVEZDA: Vasiljević – Spajić (od 66. Eraković), Milunović, Leković (od 46. L. Nikolić) – Mitrović (od 46. Mituljikić), Kangva, Mijailović, Rodić (od 66. Azarov) – Mijatović (od 78. Ivanić), Katai – Rakonjac

_______________________________________________

Radnički 1923 – Crvena zvezda 1:1

KRAJ

86. minut – GOL: Zorić ekspresno izjednačuje! Iskoristili su domaći karambol u petercu i došli do poravnanja.

84. minut – GOL: Kakav pogodak Mirka Ivanića! Kangva mu je odložio loptu, a ovaj iz prve pogađa pod samu prečku i donosi Zvezdi prednost od 1:0.

75. minut – Pokušava i Azarov, ali sjajni Leković još jednom brani.

63. minut – Velika šansa za Radnički. Vidović se našao sam na nekih 7 metara, imao zicer, ali šutirao je očajno. U istom napadu Zorić je mogao da ispravi grešku kapitena, međutim, šalje loptu preko gola.

55. minut – Nastavljaju se napadi šampiona, Kangva je dobro centrirao, Katai šutirao glavom, a Leković sjajno brani.

46. minut – Nastavljen je meč.

POLUVREME

32. minut – I dalje bez golova, Zvezda nikako ne uspeva da probije bedem Kragujevčana.

18. minut – Uzvraća Rakonjac. Oslobodio se čuvara, okrenuo, šutirao, ali od svega, samo korner.

15. minut – Prva šansa za domaćina, Zorić je šutirao glavom nakon centaršuta, međutim, lopta odlazi pored gola.

10. minut – Pomalo dosadan meč u Kragujevcu. Bez prilika u uvodnom delu susreta.