JOŠ JEDAN TROFEJ ZA „KRALJEVSKI KLUB“: Real Madrid rutinski preslišao Atletik Bilbao i osvojio Superkup Španije!

real madrid-čelsi
Real Madrid gazi ka tituli u LaLigi (FOTO: Guliver)

Real Madrid je osvojio prvi trofej u 2022. godini!

Real Madrid je opravdao ulogu velikog favorita i slavio protiv Atletik Bilbaa u finalu Superkupa Španije!

To je 12. pehar za španskog velikana u Superkupu Španije.

„Kraljevski klub“ je trijumfovao rezultatom 2:0, a golove su postigli Luka Modrić i Karim Benzema.

Real Madrid je pokazao veću inicijativu na samom startu meča, što se isplatilo u 38. minutu kada je Luka Modrić postigao fenomenala gol.

Hrvatski vezista je u svom stilu povukao loptu na sredini terena, pa potom odložio loptu na stranu do Rodriga i nastavio kretnju.

Brazilac je potom uočio Luku Modrića na ivici kaznenog prostora, dodao mu loptu, a Hrvat je sjajnim udarcem zatresao mrežu Atletik Bilbaa.

On je na taj način postavio rekord takmičenja jer je sa 36 godina i 129 dana postao najstariji strelac.

U drugom poluvremenu se nije mnogo toga promenilo. Alvarez je u 52. minutu nesmotreno reagovao i odigrao rukom u kaznenom prostoru svog tima, da bi sudija nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao da je penal za Real Madrid.

Najbolji strelac „kraljevskog kluba“ je namestio loptu na belu tačku i rutinski pogodio za vođstvo nominalno domaćina na večerašnjem susretu.

Usledio je miran period, a onda je Militao dobio direktan crveni karton.Brazilski fudbaler je brutalno startovao, igra se za kratko nastavila, ali je sudija ipak odsvirao novi jedaneasterac na večerašnjem finalu.

Raul Garsija je pristupio izvođenju penala, ali je Tibo Kurtoa vrhunski reagovao i uspeo da sačuva mirnu prednost Real Madridu do kraja meča.

U sastavu „kraljevskog kluba“ našao se srpski fudbaler, Luka Jović koji je kompletan meč presedeo na klupi.

GALAKTIKOSI MODERNOG DOBA: Gde su i šta rade fudbaleri koji su Real Madridu doneli poslednju Ligu šampiona?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Lepomir Bakić – Voleo bih da vidim izvikane pevačice kako šutiraju penale! EP10