RUSI KOBNI ZA NAPOLI: Spartak slavio i u Moskvi za prvo mesto u grupi!

Aleksander Sobolev-Spartak Moskva
Sobolev srušio Napoli! (FOTO: Guliver images)

Fudbaleri Spartaka su savladali Napoli u Moskvi sa 2:1 u okviru petog kola Lige Evrope. Pored dvostrukog strelca Soboleva, istakao se i čuvar mreže ruske ekipe – Selikov.

Dobar start domaćina na početku duela doprineo je rano vođstvo. Već u trećem minutu Aleksander Sobolev je doneo prednost Spartaku (1:0), kada je bio precizan sa jedanaest metara. Penalu je prethodio neoprezan start Stanislava Lobotke.

Igrao se 11. minut kada je Viktor Mozes mogao da udvostruči prednost Moskovljana. On se našao u situaciji jedan na jedan sa Aleksom Meretom, koji je odlično reagovao i sačuvao mrežu.

Pet minuta kasnije Elif Elmas je imao dve izgledne šanse da dovede Napoli do poravnanja rezultata, ali je golman domaće ekipe Aleksandr Selikov prvi put bio na visini zadatka, dok je drugi pokušaj završio u gol-autu.

Nastavili su Napolitanci da prete i u nastavku. U 25. minutu Piotr Zielinski je prihvatio loptu u šesnaestercu i imao vremena da se namesti za šut, ali je Selikov još jednom sačuvao svoju mrežu.

Spartak je uspeo da udvostruči vođstvo tri minuta kasnije, kada je Viktor Mozes odlično centrirao, a sve to dobro ispratio Sobolev, koji je glavom smestio loptu u mrežu za 2:0 i tako postigao drugi pogodak na meču.

Do poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi, pa su Moskovljani otišli sa dva gola prednosti na pauzu od 15 minuta.

Od početka drugog dela igre Napoli je krenuo silovito ka golu Spartaka, kako bi nadomestio zaostatak. Igrao se 51. minut kada je Djovani Di Lorenco “zatresao” mrežu tima iz Moskve, ali je glavni sudija uz pomoć VAR tehnologije dosudio ofsajd i gol je poništen.

Nešto kasnije u 62. minutu Dris Mertens se našao u odličnoj šansi, gde je gađao pod prečku sa oko pet metara, ali je još jednom briljirao Selikov.

Dva minuta kasnije uspeo ne Napoli da umanji prednost Spartaka (2:1), Elmas je utrčao posle centaršuta i glavom pogodio donji levi deo mreže, pa je golman Moskovljana bio nemoćan.

Bila je apsolutna dominacija tima iz Italije u drugom poluvremenu, ali je falilo sreće u završnici kako bi došli do izjednačenja ili preokreta. Domaćin iz Moskve je drugih 45. minuta bio bezopasan i bez šuta u okvir gol sa malim procentom lopte u nogama.

Poslednju veliku šansu Napolitanci su imali u 90. minutu kada je Elmas pokušao da izjednači rezultat, ali ga je još jednom sprelio sjajni Selikov, koji je odlično branio na utakmici i sačuvao mrežu u skoro neodbranjivim situacijama.

Spartak je preuzeo lidersku poziciju od Napolija i sada je prvi sa sedam bodova, koliko ima i italijanski predstavnik, ali Moskovljani su slavili u oba navrata (3:2 u Italiji), Legija ima šest, a Lester pet bodova, ali imaju i utakmicu manje. Zakuvalo se stanje u grupi C Lige Evrope.

VLAHOVIĆ PROGOVORIO O IDOLU: Ibra mi se obratio na srpskom!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FMP Meridian – Promocija