LUDNICA U ITALIJI: Enrike nadmudrio Manćinija, Španija prekinula niz nepobedivosti Italije!

spanija-italija-liga nacija-feran tores-golovi-rezultat
Španija je slavila protiv Švajcarske!(FOTO: Guliver)

Španija je u finalu Lige nacija i to zahvaljujući pobedi nad aktuelnim evropskim šampionom Italijom, koju su na gostujućem terenu pobedili rezultatom 2:1.

Epitet heroja definitivno je poneo španski napadač, Feran Tores, koji je postigao oba gola, najpre u 17. a onda i u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Jedini gol za Italiju postigao je Pelegrini u 83. minutu meča, ali mora se skinuti kapa i selektoru Španije Luisu Enrikeu.

Bio je kritikovan, ušao je i u sukob sa medijima, potpuno promenio sastav tima za ovo polufinale, ali – na kraju je izašao kao obendik i prekinuo niz nepobedivosti Italijana, koji su imali 37 pobeda bez poraza!

Ujedno, fudbaler Barselone Gavi postao je najmlađi debitant u istoriji reprezentacije.

Nije dobro krenulo po Španiju, pošto je prva prilika na meču zabeležena na njihovoj strani, a u šansi se našao Federiko Kjeza. Nije je iskoristio, a Španci su to znali da kazne.

Orizabala je u 13. minutu imao veliku priliku, primio je sjajan pas u šutirao, ali je odbrana Italije sjajno reagovala. Međutim, u 17. minutu nisu ali rešenje za Toresa.

Posebno je zanimljivo što je asistent bio upravo Orizabal, koji je uputio sjajan centaršut, koji je iskoristio Tores i matirao Donarumu za prednost gostiju.

A, da sve bude loše po Italijane, pobrinuo se Bonući, koji je u 42. minutu zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Prvu opomenu dobio je zbog prigovora, a drugu i isključenje zbog lakta, koji je usmerio ka Busketsu.

Ljut je bio Bonući, a ljut je i Roberto Manćini, međutim – bez razloga. Sasvim opravdana odlka sudije. Tu nije bio kraj njihovim mukama, koji minut kasnije – njihova mreža se ponovo tresla.

Isti asistent, isti strelac, samo ovog puta – gol je postignut glavom. Sjajnu igru prikazao je Tores u večerašnjoj utakmici, a to je krunisao drugim golom.

Znamo koliko je odbrana Italije jaka, ali u ovom poluvremenu nisu imali rešenje za sjajan napad Španije. Posle tri godine primili su više od jednog gola i to već u prvom poluvremenu.

Videli smo zanimljivu situaciju na poluvremenu, Kjeza i Tores su zamenili dresove, ali se Italijan ipak našao u timu i u drugom delu igre. I opravdao očekvanja.

Možda je malo iznenadio Manćini kada je početkom drugog dela izbacio napadača, a uveo štopera. Naime, teren je napustio Bernadeski, a ušao je Kjelini. Činilo se da je Italijanima u interesu da ne dožive debakl, a ne da dođu do preokreta, međutim Kjeza se nije predavao.

Najpre je u 61. minutu pogodio stativu, mada je bio i ofsajd, pa nije imao za čim da žali. A, onda… Kada smo pomislili da će se sa 2:0 završiti ovaj meč, Kjeza je sjajno istrčao kontru, nije bio sebičan, te je nakon situacije 1:1 sa golmanom Španije, loptu ipak dodao do Pelegrinija, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

U samom finišu videli smo još nekoliko prilika na obe strane, pa i slobodan udarac za Italijane, ali mreže su ostale netaknute, pa se Španija plasirala u finale Lige nacija.

Pitanje je koliko Špancima uopšte znači ovo takmičenje, jer je daleko od SP ili EP, ali pobeda protiv atuelnog evropskog šampiona se svakako piše.

U finalu Lige nacija, Španija će odmeriti snage sa pobendikom iz duela Francuska – Belgija, koji se igra u četvrtak.

BARSELONA U HAOSU: U martu bila pred stečajem, dug se nikako ne smanjuje!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Stojoski: Treneri su imali svoje pulene! | Sport Fokus Meridian S01EP24