ZVEZDIN DŽELAT PREDAO TITULU: Velika pobeda Seltika u Old Firmu!

1
seltik-rendzers-old firm
Seltik remizirao sa Šahtjorom! (FOTO: Guliver images)

Izbacio je Rendžers Crvenu zvezdu u Ligi Evrope, bio je dželat crveno-belih na evropskom putu, ali u velikom derbiju nije mogao da se nosi sa Seltikom – 2:1!

Sjajan, 428. po redu Old Firm smo imali prilike danas da gledamo. Posebno je bio spektakularan iz vizure domaćih navijača. Fenomenalna atmosfera, podrška fudbalerima Rendžersa i čitav kolorit je uticao na rano vođstvo “policajaca”.

Igrao se treći minut kada je Rajan Kent uputio sjajan centaršut, a na pravom mestu je bio Eron Remzi koji je doveo Rendžers u vođstvo.

Ipak, do kraja prvog dela igre, Seltik stiže do velikog preokreta. Samo četiri minuta kasnije Tom Rogić dovodi goste do izjednačenja.

Potpuni preokret i tačku na konačan rezultat je postavio bivši fudbaler Totenhema Kameron Karter-Vikers dva minuta pre kraja prvog dela igre.

Zanimljivo je da je drugo poluvreme počelo sa zakašnjenjem pošto se flaša nekog pića našla na terenu?!

Imao je domaćin još nekoliko prilika da stigne barem do boda. Možda i najizgledniju Kemar Ruf u samom finišu utakmice, ali nismo videli više golova.

Ovom pobedom, Seltik je stigao do šest bodova prednosti u odnosu na Rendžers kolo pre kraja ligaškog dela takmičenja, a potom sledi još pet rundi u plej-ofu i novi Old Firm.

Čak i da Rendžers pobedi u novom derbiju teško će nadoknaditi razliku Seltika s obzirom na kvalitet škotske lige.

TANKA JE CRNA LINIJA IZMEĐU BELOG I PLAVOG: Večeras se igra „Derbi Italije“ – muzej heroja i izdajnika

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Meridian analizira žreb za Svetsko prvenstvo u Kataru | Sport Fokus Podcast EP42