Sjajni Aspas predvodio Seltu do trijumfa nad Valensijom

Aspas predvodio Seltu do pobede protiv Valensije (Photo by Eric Alonso/Getty Images)

Fudbaleri Selte savladali su na svom terenu Valensiju sa 2:1 (1:0), u drugom kolu LaLige.

Najzaslužniji za pobedu ekipe iz Viga bio je Ijago Aspas koji je postigao oba gola, dok je jedini pogodak za goste dao Maksimilijano Gomez.

Domaći su do vođstva došli u 13. minutu golom Aspasa, na asistenciju Nolita.

Sa minimalnom prednošću Selte se i otišlo na odmor.

Samo što su se fudbaleri vratili na teren, Gomez poravnjava rezultat na 1:1, u 46. minutu.

Pobedu Selti donosi sjajni Aspas svojim drugim golom na meču, samo deset minuta nakon što je Valensija izjednačila. Odlično je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora i matirao golmana “Slepih miševa”.

To je ujedno bio i konačan rezultat utakmice.

Selti je ovo bila prva pobeda u sezoni, pošto su prethodno odigrali 0:0 sa Eibarom.

Valensija posle dva kola ima polovičan učinak, s obzirom su u prvom kolu savladali Levante sa 4:2.