Spektakl kakav ni grad Bitlsa nije doživeo: Liverpul se ponovo poklonio Kralju, Real bacio petardu nasred Enfilda

7
Real želi da overi plasman učetvrtfinale LŠ novom pobedom nad Liverpulom - pravac u Meridian! (Foto: Guliver images)

Repriza prošlogodišnjeg finala Lige šampiona priredila je pravi spektakl na Enfildu, gde je Real Madrid slavio protiv Liverpula – 2:5 (2:2)

Dva kluba koja su ispisala čak 20 stranica istorije najelitnijeg klupskog takmičenja, ponovo su ukrstila koplja u prvom duelu osmine finala.

Oba tima igraju ispod očekivanja ove sezone, ekipa Karla Ančelotija zaostaje za Barselonom čak osam poena u španskom prvenstvu, dok su Klopovi izabranici tek osmi na tabeli Premijer lige. Ipak, Liverpul i Real Madrid najviše blistaju pod svetlima Lige šampiona, pa su večeras priredili novi evropski spektakl, kakav nije doživeo ni grad Bitlsa.

Tekao je četvrti minut utakmice kada je čitav Enfild eksplodirao, a navijače Liverpula digao na noge često kritikovani Darvin Nunjez. Sve je počelo od Stefana Bajčetića koji je ukrao loptu na sredini terena, potom prosledio do Hendersona koji je pronašao Salaha na desnom boku. Egipćanin je poslao lukav centaršut iskosa, a Urugavajac se prošunjao između dva štopera Reala i petom matirao Kurtou za minimalnu prednost.

Prva prilika za kraljevski klub došla je u 11. minutu kada se Rodrigo našao u izglednoj situaciji, ali je Virdžil van Dajk blokirao pokušaj Brazilca u poslednjem trenutku. Nekoliko trenutaka kasnije, kao munja se sjurio Salah ka šesnaestercu rivala, ostavio nekoliko igrača Real Madrida da gutaju prašinu i šutirao tik pored desne stative.

Ono što nije uspeo u 12, brzonogi Egipćanin je postigao samo minut kasnije i duplirao prednost svoje ekipe, nakon bizarne greške po mnogima najboljeg golmana sveta. Nakon traljave igre na sredini terena, pa onda i rizične povratne lopte Danija Karvahala, Kurtoa je pokušao da primiri istu grudima, a potom samo dodao do Salaha, koji je ostao hladnokrvan i zatresao mrežu – 2:0.

Čovek koji je postigao jedini gol na finalnoj utakmici u Parizu, ponovo je rastužio navijače Liverpula. Vinisijus je pokazao koliko mu je malo vremena i prostora potrebno da postigne gol, pa je tako u 21. minutu iskombinovao sa Benzemom na levoj strani i poslao strelu u desnu strane mreže Alisonovog gola.

Nastavio se fudbalski spektakl na Enfildu. Ponovo su se zaleteli Redsi ka protivničkom golu i u 25. minutu viđen je pravi „fliper“ ispred Kurtoe, ali Nunjez nije uspeo da matira Belgijanca ovoga puta.

Igrao se u 36. minut na Mersisajdu, kada je viđena neverovatna scena. Čuvar mreže Liverpula, Alison je napravio istu grešku kao i njegov rival između stativa na početku utakmice. Brazilac je primio jednostavnu loptu od Aleksandra Arnoldaž., a onda pogodio Vinisijusa od koga se lopta odbila pravo u mrežu domaće ekipe.

Imao je Real priliku i da povede na samom kraju prvog poluvremena. Kraljevići su kroz tri poteza stigli do protivničkog šesnaesterca, Vinisijus je poslao centaršut ka daljoj stativi, gde je čekao Benzema, ali je Robertson reagovao u poslednjem trenutku i spasio svoj gol, pre nego što su obe ekipe su otišle na pauzu.

Fudbalska predstava koju su priredila ova dva evropska velikana u prvom, nastavila se i u drugom poluvremenu.

Na samom početku drugog dela, Luka Modrić je izveo slobodan udarac i uputio centaršut, a Eder Militao ostao bez čuvara u šesnaestercu i glavom prosledio loptu iza leđa svog sunarodnika, za potpuni preokret – 2:3. Ovo je bio prvi gol Brazilca za Real Madrid u Ligi šampiona.

Ni sreća nije bila na strani Liverpula u drugom poluvremenu, U potpuni ambis domaću ekpu bacio je Benzema u 55. minutu. Francuski napadač je odigrao 1-2 sa Rodrigom sa desne strane a potom uputio udarac, a lopta se odbila od Gomeza i ponovo dokotrljala do mreže domaće ekipe, a aktuelni šampion Evrope je stigao od 0:2, do neverovatnih 2:4.

Gde je prvi, tu je i drugi, pa i petarda na sred Enfilda! Neverovatni Benzema je u 67. minutu utakmice, posle munjevite kontre i plesa u kaznenom prostoru uputio novi, peti udarac svom rivalu i postavio konačan rezultat – 2:5.

Ova bruka Klopovih izabranika ostaće zauvek urezana u srcu Enfilda, pošto domaća ekipa na tom stadionu nikada nije primila više golova u Ligi šampiona.

Za preokret biće potrebno pravo fudbalsko čudo i senzacija ekipe Liverpula, slična onoj koju je priredila protiv Barselone 2019. godine.

Revanš se igra u prestonici Španije, 15. marta.