SIMEONEOVA DEKADENCIJA VIŠE NE PROLAZI: Real je gazda Madrida!

5
real madrid-laliga
Real Madrid slavio protiv Viljareala! (FOTO: Guliver Images)

Dekdentni fudbal Dijega Simeonea izgleda više ne prolazi. Ni u Ligi šampiona gde je Atletiko Madrid jedva pobedio Porto i izgubio od Bajer Leverkuzena, niti u Primeri gde mu je gradski rival Real očitao pravu lekciju – 2:0!

Sve je bilo gotovo još u prvom poluvremenu u kojem je ekipa Karla Anćelotija rešila pitanje pobednika i zadržala maksimalan učinak u svim takmičenjima.

Naime, od početka sezone fudbaleri Real Madrida su pobedili u svih devet utakmica u kojima su igrali!

Niz se nastavio i danas, a prvi je mrežu Atletika načeo Rodrigo. Genijalan pas je u akciji iz 18. minuta odigrao Oreljan Čuameni koji je poslao loptu preko cele odbrane “jorgandžija”. Brazilcu je tu ostao lakši deo posla…

Potom je Federiko Valverde sjajno pratio akciju Vinisijusa žuniora po levoj strani koji je pogodio stativu, a urugvajski vezista se našao na pravom mestu.

Imao je i Atletiko šansi u prvom poluvremenu. Najpre je Felipe gađao neprecizno glavom u gol Real Madrida u šestom minutu.

Potom je šut Antoana Grizmana iz 25. minuta fantastično zaustavio Tibo Kurtoa koji je maestralno reagovao i 15 minuta kasnije pri pokušaju Janika Fereire Karaska.

Pokušao je Dijego Simeone brojnim izmenama i uvođenjem Alvara Morate, Mateusa Kunje i Anhela Koree da promeni nešto, ali je promenu doneo onaj od koga se to najmanje očekivalo.

Još jedan rezervista Mario Ermoso je u 83. minutu pogodio i tako učinio derbi još malo zanimljivijim, ali je to bilo sve od Atletika ove večeri… Zanimljivo, Ermoso je do kraja dobio i crveni karton?!

Kako je sada Atletiko Madrid van zone Evrope nakon šest kola, veliko je pitanje kako i šta dalje za Dijega Simeonea…

HAOS U MONCI: Vlahović i Kostić osetili bes navijača – tifozi Juventusa “postrojili” fudbalere posle novog poraza! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Meksiko i osvoji dres! EP11| Meridian