REAL DEMOLIRAO GRANADU: “Kraljevski klub” opravdao ulogu favorita!

real madrid-majorka-golovi-rezultat-benzema-asensio
Iz Reala razočarani! (FOTO: Guliver Images)

Real Madrid slavio je u gostima protiv Granade rezultatom 1:4 u okviru 13. kola La Lige i tako se zacementirao na čelu tabele!

Odlično su gostujući fudbaleri otvorili utakmicu.

Gol je praktično stigao iz prve šanse na meču. Odličan pas poslao je Kros, a loptu je dočekao Marko Asensio i prosledio je u mrežu domaćina za 0:1 u 19. minutu susreta.

Nakon samo šest minuta igre Real je duplirao svoju prednost. Opet je sjajni Nemac poslao vrhunski pas koji je dočekao Načo Hernandez i pogodio za 0:2!

Imali su sreću domaći u 34. minutu meča, kada je Suarez snažno šutirao ka golu Tiba Kurtoe. Lopta je na putu do gola zakačila nekog od igrača i promenila pravac, te je tako prevarila i Belgijanca koji je morao da vadi loptu iz mreže!

Gosti su imali još dve prilike da povećaju prednost, prvo je Asensio uputio snažan udarac ka golu Granade, ali je odlično intervenisao odbrambeni igrač domaćih i izblokirao šut. Pred sam kraj poluvremena šansu je imao i Benzema koji je nakon solo prodora šutirao ka golu domaćina, ali je golan bio bolji u ovoj situaciji.

Konačan rezultat prvog poluvremena bio je 1:2 u korist Reala.

Nastavili su gosti u istom ritmu i u nastavku igre.

Prvo je pripretio Kros koji je zahvatio loptu volej udarcem i poslao je tik pored gola, da bi samo pet minuta kasnije treći pogodak za Real postigao sjajni Vinisijus Žunior.

Nisu imali sreće igrači Granade, a zbog rezultat uvukla se nervoza u redove domaćih čemu svedoče i dva crvena kartona.

Nakon grubog starta direktan crveni karton dobio je Monču, da bi zbog prigovora istom merom bio kažnjen i Moreno, pa su domaći nastavili utakmicu sa dva igrača manje od 67. minuta.

Iskoristili su ovo igrači Madrida i postigli i čevrti gol na meču, a strelac je bio Mendi nakon odličnog prodora u 76. minutu.

Šansu na ovom meču dobio je i Luka Jović, koji je u završnici meča zamenio Karima Benzemu.

Sigurno su odigrali do kraja igrači Reala i rutinski meč priveli kraju rezultatom 1:4.

SIMULTANKA CRNO-BELIH: Partizan deklasirao Vojvodinu u Humskoj!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nenad Lalatović: Srbija će biti u TOP 8 na Svetskom prvenstvu! | Sport Fokus Meridian EP30