Radunović sprečio Udineze i Samardžića da uzmu tri boda

3
Boris Radunović

Na papiru je Udineze bio favorit. I nema sumnje da bi tu ulogu opravdao da na golu Kaljarija nije bilo Borisa Radunovića koji je sprečio tim sa Friulija da slavi – 0:0.

Radunović je ključnu ulogu odigrao u 78. minutu. Baš tada je napadač Udinezea Lorenco Luka izašao u situaciju jedan na jedan sa srpskim golmanom.

I sjajno se snašao Radunović koji je odbranio “već viđen” gol i zavredeo aplauze i ovacije domaće publike na Sardiniji. Čini se da je pravu odluku doneo prekaljeni trenerski vuk Klaudio Ranijeri kada je odlučio da Srbinu da šansu pre iskusnog Simonea Skufea.

Bio je Boris verovatno jedan od najvažnijih faktora povratka Kaljarija u Seriju A i upravo tu nastavlja da potvrđuje dobru formu i kvalitet.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Isto kao i Lazar Samardžić koji je odigrao na visokom nivou svih 90 minuta za Udineze i još jednom pokazao zašto je Inter hteo da ga kupi ovog leta.

Kaljari je bio bolji tim u prvom delu igre. Imao je čak tri velike šanse preko Deiole i Luvumba i u sva tri navrata je lopta prošla pored stative.

Udineze se malo trgao u drugom delu igre. Osim već pomenute šanse Luke, Jaka Bijol je mogao da bude heroj samo da je malo preciznije šutirao.

Na kraju domaći tim može da žali za tri boda. U nadoknadi vremena je isključen i Mateuš Vijeteška koji je u 95. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni, karton.