Pol Galager i najčudnijih dvadeset minuta u njegovom životu!

(Photo by Mark Robinson/Getty Images)

Kada se Pol Galager, jedan od napadača Prestona, jutros probudio verovatno nije mogao ni da zamisli šta ga čeka. Zapravo, ovo što mu se desilo na meču Ispvič – Preston retko može da se desi čak i u snovima.

Ipsvič je bio domaćin današnjeg susreta. Ekipa koja je zakucana za dno tabele nedavno je promenila trenera. Dobro poznato lice, Pol Lambert, pokušaće da im sačuva drugoligaški status, iako su najave na početku sezone bile mnogo veće.

MOŽE LI PRESTON DA SAVLADA BRISTOL NA GOSTOVANJU?

U goste je došao Preston, klub bogate tradicije. Prva ekipu iznad zone ispadanja. Protivnik protiv kog se moraju tražiti bodovi neophodni za opstanak. Preston je imao 14 bodova pred ovo kolo, pet više od Ipsviča. Između su bili Hal i Reding koji su danas zabeležili pobede.

Galager je meč počeo na klupi za rezerve. Gledao je kako njegov Preston prima gol u 36. minutu. Precizan sa bele tačke bio je Sirs a trener Aleks Nil, još jedno poznato lice, verovatno ga je već tada poslao na zagrevanje.

Iskusni Škot, koji je za reprezentaciju odigrao samo jedan meč, poslat je na teren da spasi situaciju. U 72. minutu je zamenio Brounija, ofanzivnog vezistu. Samo minut kasnije, na semaforu je pisalo 1:1. Strelac gola: Pol Galager!

Dobar je ove sezone, iako nema ulogu startera. Pogađao je četiri puta na 13 odigranih mečeva u prvenstvu. Golgeterski gledano, već je nadmašio svoje rezultate iz prošle ili pretprošle sezone. Možda je zaslužio i više poverenja.

PRONAĐI ODMAH KVOTE ZA NAREDNO KOLO!

Koliko je spreman da se žrtvuje za ekipu videlo se i dva minuta nakon gola. Po prvi put u karijeri je crveni karton dobio golman Prestona Maksvel. Iako je do tog momenta igrao samo tri minuta, i usput postigao gol, navukao je golmanske rukavice.

Ostalo je da se igra još 15 minuta plus nadoknada vremena. Pol Galager je bio među stativama, imao jednu fantastičnu intervenciju i sačuvao bod svom timu. Preston se sa gostovanja vraća zadovoljan i van zone ispadanja, iako su im najveći konkurenti danas zabeležili pobede!