ZAKUVAVA SE NA OSTRVU: Totenhem sve bliži vrhu tabele, Rangnik na mišiće u debiju, drama na stadionu Lidsa!

Totenhem sve bliži LŠ! (FOTO: Guliver Images)

Uzbudljivo je bilo u 15. kolu Premijer lige. Konte sa Totenhemom bio bolji od Noriča, Junajted jedva do tri boda protiv Kristal Palasa na debiju Ralfa Rangnika, dok je Brentford nakon preokreta srušio Lids!

Fudbaleri Totenhema su se preporodili dolaskom iskusnog Italijana na kormilo kluba.

Apsolutni favortis su bili u ovom meču i opravdali očekivanja.

Interesantno, prvu priliku na meču imali su gosti iz Noriča, Temu Puki uputio je snažan udarac po sredini gola, koji je uspešno odbranio golman domaćih.

Nije dugo trebalo nakon ovog pokušaja da se revnširaju “Sparsi“, pa su već u 10. minutu stigli do vođstva maestralnim udracem Lukasa Mure za 1:0!

Mirno je bilo do kraja prvog dela igre, te je rezultat ostao isti.

U nastavku igre isto se igralo mirno do 66. minuta kada je Kejn bio najviši u skoku i glavom uposlio Krula, koji je majstroskom intervencijom sprečio da lopta uđe u mrežu.

Međutim, već iz kornera je Totehem došao do uvećanja prednosti. Nastala je gužva u kaznenom prostoru, a na pravom mestu se našao Sančez i odbitak prosledio u mrežu za 2:0!

Posrnuo je Norič nakon drugog gola i u nastavku igre jedina nepoznanica bila je konačni rezultat.

Za to se pobrinuo Son u 77. minutu i zakucao loptu u mrežu za konačnih 3:0!

fudbal-junajted-atalanta-ronaldo
Juanjted slavio protiv Palasa! (FOTO: Guliver)

Mančester junajted slavio je na svom terenu protiv Kristal Palasa minimalcem 1:0.

Uspešno je na kraju protekao debi Ralfa Rangnika na klupi “Crvenih đavola”, ali mu nije bilo ni malo prijatno do same završnice susreta.

Dugo je opsedao Junajted gol protivnika, ali nikako nije mogao da dođe do gola.

Ozbiljno su pripretili u prvom poluvremenu Fred, Fernandeš i Dalo, ali nisu uspeli da zatresu gol gostiju koji su bili uspavani tokom ovog perioda igre.

Rezultat je pre odlaska na pauzu ostao 0:0

Drugo poluvreme donelo je gol i nešto zanimljiviju utakmicu.

Prvo je Teles iz slobodnog udarca u 69. minutu zatresao prečku protivnika, a potom je na drugoj strani pripretio Aju, ali je i on bio neprecizan.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije Fred je pokazao svoje umeće i doneo gol vredan tri boda Junajtedu u 77. minutu.

Do kraja utakmice domaći su uspeli da sačuvaju prednost i osvoje bitna tri boda!

patrik-bamford
Bamford heroj Lidsa! (FOTO: Guliver)

Zanimljivo je bilo na susretu Lidsa i Brentforda koji je završen rezultatom 2:2 nakon prave drame!

Prvo poluvreme pripalo je domaćinu koji je konstantno napadao tokom ovog perioda i zasluženo došao do prednosti.

Rafinja je poslao centaršut u kazneni prostor protivnika na čijem se kraju našao Roberts i pogodio za 1:0!

Ovo je bio i rezultat kojim je završeno prvo poluvreme.

Drugo poluvreme donelo je potpuno obrnute uloge. Brentford je krenuo u opsadu gola domaćina.

Izjednačenje je došlo u 54. minutu preko Baptiste i šok na stadionu.

Međutim, ni tu nije bio kraj agonije Lidsa, pošto je preokret sjajnim pogotkom doneo Kanjos za 1:2.

Dugo su pokušavali da izjednače igrači domaćih, a drama ne bi bila drama da se to nije desilo u poslednjim sekundama meča.

Izborio je Lids korner u poslednjim trenucima meča. Najviši u skoku je bio Bamford i doneo remi svojoj ekipi na poslednjoj prilici na meču!

Konačan rezultat ovog susreta bio je 2:2.

STANKOVIĆ BEZ ODGOVORA: Trener Zvezde izbegao novinare nakon Napretka!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Prva pobeda pod novim nazivom: FMP Meridian slavio protiv Cibone!