
Stefano Pioli, trener Milana, oglasio se pred revanš meč četvrtfinala Lige šampiona protiv Napolija u kom njegov tim ima kapital od 1:0.
Fudbaleri iz prestonice mode upisali dve vezane pobede protiv uskoro i zvanično krunisanog prvaka Italije.
Samim tim imaju razloga za slavlje, ali posao nije gotov i kako kažu neće se braniti u Napulju.
“On je moćan, impresivan učinkovit napadač. Tako da sve to moramo da ukalkulišemo. Ali u isto vreme mi imamo naš način igranja fudbala i nećemo od toga odstupiti. Kao što se moglo videti i u prethodnim utakmicama Napolija ključno je što znaju kada ubrzati, a kada usporiti tempo, a to je čak i značajnije od toga da li će im biti prisutan Osimen”, rekao je Pioli.
Strateg roso-nera poručio je kako nema nameru da se brani na predstojećem meču.
“Bila bi definitivno greška da branimo prednost. Napoli dugo nije izgubio utakmicu Lige šampiona kod kuće, a postizali su prosečno po tri, četiri gola protiv ekipa kao što su Liverpul, Ajaks, Rendžers, Ajntraht. U oba prethodna meča i oni i mi pravili smo dosta šansi, tako da onaj ko bude imao bolju realizaciju taj je bliži prolazu”, poručio je trener Milana.
Kako dalje navodi njegovi igrači su vežbali penale pred ovaj duel i raduju se atmosferi koja ih očekuje na stadionu “Dijego Armando Maradona”.
“Vežbali smo penale, kao što se to inače radi u ovim situacijama. Mislim da je predivno igrati u takvoj atmosferi. Ona će dići Napoli, ali očekujem da će dići i nas”, zaključio je Pioli.
Podsetimo, duel između Napolija i Milana na programu je u utorak sa početkom od 21:00.
Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!
BONUS VIDEO:
Ima Milan šta da pruzi i u Revanšu sigurno imaju plus jedan gol Napoli je taj koni mora napasti a Milan će sigurno čekati sanse iz kontre
Bice fantasticna utakmica za gledanje,to je sigurno!
Morace da obrate paznju na njega ako misle da prodju dalje!
Msm da ce Napoli da ih izbaci iz LS
Plasi se Pioli ovog revansa,razumljivo,velika tenzija je prisutna
Milan ide dalje,Pioli je nasao resenje za Spaletijevu ekipu
Dva puta su olako pobedili Napoli…znaju protiv njih
Ali oba puta je bilo bez udarne igle tj prvog napadaca,videcemo sada kako ce biti!