PARTIZAN PAO U ESTONIJI: Flora slavila golom Milera!

Miler pogodio pred kraj poluvremena za vođstvo Flore protiv Partizana! FOTO: GULIVER

Fudbaleri Partizana su, može se reći, razočarali i izgubili o Flore 1:0 u Ligi konferencija.

Tako je Partizan ostao na sedam osvojenih bodova, a Flora je došla do pet.

Uz utakmicu manje, Gent je sada obezbedio prvo mesto sa 10 bodova, dok Anortozis ima dva. Ova dva tima se sastaju na Kipru kasnije tokom večeri.

Uz to, dodatni problem za Partizan jeste i povreda Lazara Markovića.

Igrači Partizana propustili su priliku da obezbede evropsko proleće, ali nije još sve izgubljeno.

Bolji su tokom prvog poluvremena bili crno-beli, ali nisu uspeli da ozbiljnije priprete golu domaćina. Nedostajala je kreacija u samoj završnici kako bi se došlo u konkretnu priliku.

Flora je imala nekoliko ne toliko ozbiljnih prilika, a jedinu koju su imali pretvorili su u gol. Strelac je bio Miler koji je pobegao odbrani Partizana nakon dubinske lopte i rutinski glavom prosledio loptu u mrežu Popovića.

Drugo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja. Partizan je i dalje imao inicijativu, ali kao i u prvom delu igre nije uspevao da ozbiljnije ugrzi gol Flore.

Najozbiljnije su crno-beli pripretili reko Jojića u 77. minutu, kada je poslao projektil sa nekih 20 metara ka golu Ignonea, ali je golman domaćih uspešno odreagovao.

Nemila scena za Partizan desila se u samoj završnici meča, kada je Marković nakon duela u vazduhu pao na rame i tom prilikom se ozbiljno povredio. Kapiten ekipe iz Beograda odmah je primio intervenciju na terenu i potom odmah napustio isti radi pregleda u bolnici.

Uspela je Flora da odoli naletima gostiju i osvoji sva tri boda na ovom duelu.

Naredni susret biće odlučujući za Partizan, a na megdan im dolazi ekipa Anortozisa.

UŽIVO PRENOS MEČA PRATILI STE NA NAŠEM PORTALU:

97′ Kraj utakmice i pobeda Flore.

94′ Loše su izveli slobodan udarac crno-beli, ali su dobili korner.

91′ Sudija je meč produžio za šest minuta.

90′ Poslednji trenuci meča.

85′ Nezgodno je nakon vazdušnog duela pao Marković i tom prilikom se povredio. Izgleda da kapiten crno-belih neće moći da nastavi meč.

84′ Napada Partizan, ali nikako da dođu do izglednije prilike.

79′ Poslednje izmene izvršili su domaći u igru su ušli Kalaste i Šen, a izašli su Somets i Luka.

77′ Kakav udarac Jojića je odbranio golman Flore! Pravi projektil je poslao veznjak crno-belih, ali je pribran bio Igonen.

75′ Još jedna izmena u redovima Partizana, izašao je Gomeš, a njegovo mesto zauzeo je Milovanović.

74′ Odlično su prošli po desnom boku Marković i Miljković, ali je Miljković sa loptom otišao previše u desno i poslao slabu loptu ka golu protivnika.

72′ Izašao je strelac jedinog gola na susretu, Miler, a ušao Vasiljev.

71′ Zamalo da vidimo dva pogotka u roku od 30 sekundi. Prvo je Sapinen bio sporiji i omogućio Popoviću da istrči sa gol linije i ispuca loptu, da bi potom Gomeš bio nešto sporiji na dubinsku loptu i to je bio lak plen za golmana domaćih.

69′ Opasno je ponovo bilo pred golom domaćina. Marković je poslao sjajan pas pred gol domaćina, ali je do lopte prvi stigao štoper Flore.

68′ Žuti karton nakon grubog starta dobio je Sapinen.

64′ Dugo je trajala opsada gola Flore, ali je Marković na kraju loše šutirao i poslao loptu preko prečke!

62′ Nisu uspeli crno-beli da priprete iz kornera.

61′ Dobar udarac uputio je Jojić i lopta je nakon odbitka završila u korneru.

57′ Kuraksin je izašao ušao je Ojama, teren je još napustio i Aliku, a umesto njega ušao je Sapinen kod Flore.

56′ Četvorostruka izmena kod crno-belih, u igru su ušli Pavlović, Jojić, Marković i Lutovac, a izašli su Menig, Jović, Pantić i Šćekić.

55′ Ponovo nema puno dešavanja na terenu.

50′ Žuti karton dobio je Jović zbog simuliranja. Pokušao je igrač crno-belih da izvuče penal za goste, ali video je to sudija.

49′ Dobro su sarađivali Jović i Gomeš, ali je napadač Partizana poslao loš pas ka srcu kaznenog prostora Flore i opasnost je otklonjena.

46′ Kreće drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Delovao je bolje Partizan iako rezutat govori drugačije. Najveći problem u igri bio je izostanak konkretnih šansi za crno-bele. Imali su posed u nogama, ali nisu uspeli da konkretizuju akcije. Sa druge strane Flora je strpljivo čekala svoju priliku i dočekala je. Ruku na srce crno-beli su u trenutku primljenog gola igrali sa igračem manje, pošto se Uroševiću ukazivala pomoć zbog pocepane arkade u duelu sa protivnikom. Partizan mora da zaigra još agresivnije u drugom delu igre ako želi da dođe do izjednačenja i možda preokrene rezultat.

45′ Kraj prvog poluvremena.

43′ Gol! Flora vodi, strelac je nakon duge lopte, glavom bio Miler!

42′ Pritisli su igrači Partizana zadnju liniju Flore. Pa je tako golman domaćina bio primoran da ispuca loptu nakon čega je u skok duelu Urošević pocepao arkadu.

39′ Miler je imao najozbiljniju priliku za domaće na susretu, ali je njegov udarac završio pored leve stative!

38′ Flora je delovala nešto konkretnije u ovom periodu igre.

34′ Igra je ušla u mirniji tok.

28′ Oštar centaršut pred gol protivnika poslao je Menig, ali niko nije uspeo da dočeka loptu od igrača Partizana i opasnost je otklonjena.

26′ Kakva gužva u šesnaestercu Flore, ali su uspešno izblokirali udarce Jovića i Šćekića odbrambeni igrači!

25′ Pripretili su domaćini, ali je na pravom mestu bio Popović i bez veće muke odbranio šut protivnika.

24′ Pretežno se igra pred kaznenim prostorom Flore.

21′ Loš udarac iz slobonjaka poslao je Pantić i lopta je pripala domaćinu.

19′ Korner za goste nakon dobrog utrčavanja Meniga, ali su se uspešno odbranila Flora.

17′ Nastala je gužva pred golom Partizana, ali nije najbolje loptu zahvatilo desno krilo domaćih igrača i posed je pripao Partizanu nakon gol-auta.

11′ Pretežno se igra pred golom Flore. Dobra akcija crno-belih prekinuta je usled ofsajda u kom se našao Jović.

9′ Već u sledećem napadu opasnost se preselila pred gol mladog Popovića. Šut sa ivice kaznenog prostora izblokirali su igrači Partizana i poslali loptu korner, ali pretnja je i nakon prekida otklonjena.

8′ Opasno je bilo pred golom Flore, ali je odbrana Estonaca ostala pribrana i zaustavila prodor Rikarda Gomeša!

3′ Nešto mirniji tempo utakmice, ali veću inicijativu pokazuju crno-beli.

1′ Počinje utakmica!

Flora: Igonen – Lilander, Purg, Kusk, Luka – Zenjov, Pom, Somets, Kuraksin – Miler, Aliku.

Partizan: Popović – Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Jović, Pantić, Menig – Rikardo.

Kao što već znate, crno-beli će u hladnom Talinu napasti pobedu koja bi im donela evropsko proleće i nastavak borbe u Ligi konferencija.

Partizanu bi bio dovoljan i remi protiv Flore uz uslov da Anortozis ne pobedi Gent. Ukoliko se desi da Kiprani slave protiv Belgijanaca, a naš predstavnik izgubi ili remizira u Estoniji, odluka o prolasku crno-belih pada u poslednjem kolu.

Tada bi Anortozis stigao u Beograd tražeći šansu za plasmanom dalje. Ali, da se ne bavimo suviše matematikom, već da se koncentrišemo na sam meč.