ZVEZDA NA BOD OD TITULE: Kruševac arhiviran, sledi Voždovac!

napredak-zvezda-
Zvezda bolja od Napretka (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda ostvarila je pobedu na gostovanju Napretku, rezultatom 1:0, u pretposlednjem kolu trke za šampiona Srbije.

Tako je Crvena zvezda stigla nadomak osvajanja pete uzastopne titule prvaka Srbije, za to im je u poslednjem kolu potreban samo bod protiv Voždovca ili da Partizan protiv “zmajeva” ne pobedi sutra.

Sa druge strane, Napredak je osmi sa 37 bodova.

Strelac jedinog gola za Crvenu zvezdu bio je Ohi, koji je bio precizan u 33. minutu. Osim toga, videli smo i dve sporne situacije na meču, kao i jedan poništen pogodak Crvene zvezde, suled ofsajd pozicije.

Prvu spornu situaciju videli smo već u 7. minutu, kada je Katai nakon duela sa Kerkezomppao u šesnaestercu, tražili su gosti penal, bunili su se i Ivanić i Stanković, ali od svega – ništa. Prvu priliku imao je par minuta kasnije El Fardu Ben, ali je lopta otišla preko gola.

Zapravo, prvi udarac u okvir gola Zvezda je uputila tek u 23. minutu, kada je Katai šutirao glavom, ali je Vasiljević sjajno reagovao i sačuvao svoj gol. Dodala je Zvezda gas u narednim minutima, oprobao je i Kanga svoj udarac, a najbolju priliku do tog momenta imao je Ben.

Rodić je centrirao sa leve strane, Ben stigao do lopte, šutirao glavom, ali bio je neprecizan. Samo minut kasnije i domaći su se žalili i tražili pena, pošto je Erakovića pogodila lopta u ruku, ali sudija Ivković ni tada nije pokazao na belu tačku.

Gol je pao samo dva minuta kasnije. Posle akcije koju je započeo Katai, kapiten Napretka Spremo nespretno i katastrofalno reagovao i praktično asistirao Ohiju za gol i vođstvo 0:1.

U finišu prvog poluvremena videli smo još jednu lepu akciju, posle dodavanja Ivanića i Ohija, šutirao je Gajić, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Takođe, videli smo i kratak prekid utakmice, pošto su lekari Napretka otrčali na tribine da ukažu pomoć gledaocu.

U drugom poluvremenu zaista nije bilo mnogo prilika o kojima bismo mogli pisati. Već u 49. minutu videli smo novi gol Zvezde, ali je on opravdano poništen. Šutirao je Gajić, ali je Ben bio u velikom ofsajdu.

napredak-crvena zvezda-super liga srbije
Zvezda je pobedila Napredak (FOTO: Starsport)

Tek u 64. minutu videli smo novu priliku. Kanga je izveo korner, odličan udarac glavom mladog štopera Erakovića pod prečku i sjajna intervencija golmana domaćih Vasiljevića – mreža je ostala mirna.

Oko 70. minuta navijači Crvene zvezde su već počeli da slave, pa su teren zasuli pirotehničkim sredstvima, ali prekida nije bilo.

U finišu meča videli smo još jednu akciju Zvezde koja je obećavala, ali se Katai okliznuo, tako da je ista i propala.

ČUKARIČKI SE PROŠETAO NOVIM SADOM: Tri gola u mreži Vojvodine za rutinsku pobedu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Barbi Afrika – Realno, pobednik Evrovizije mora biti, biti, biti… EP26