ŠOK U MADRIDU: Rezervista doneo pobedu Milanu u završnici meča!

Rezervista ostavio Milan u trci! (FOTO: Guliver images)

Fudbaleri Milana savladali su Atletiko u Madridu sa 1:0 u okviru petog kola Lige šampiona. Izabranike Stefana Piolija je do pobede doveo rezervista Žunior Mesias u završnici meča.

To je bio njegov prvenac u dresu Milana, a da je birao, ne bi mogao da izabere bolju utakmicu za to. “Rosoneri” su i dalje u trci za nokaut fazu najelitnijeg klupskog takmičenja.

Prvo poluvreme je proteklo bez velikih šansi. Izgledalo je kao da Dijego Simeone i Stefano Pioli igraju šah na terenu. Atletiko nije ni jednom zapretio golu na kojem se nalazi čuvar mreže Ciprijan Tatarušanu, dok sa druge strane Milan je imao samo jedan šut u okvir gola, ali sve je izgledalo bezazleno.

Ista situacija je bila i posle pauze na poluvremenu, sve do poslednjih 15 minuta meča. Prvi je zapretio Atletiko Madrid u 76. minutu, kada je Rodrigo De Pol imao zicer pred golom Milana. Argentinac je volej udarcem gađao donji levi ugao, ali Tatarušanu se dobro postavio i odbranio njegov pokušaj.

Igrao se 87. minut, kada je Madrid ostao u šoku, usledio je “nokaut” u pravo vreme. Frank Kesi je dobro centrirao, a sve to je dobro ispratio iskusni napadač Mesias i glavom matirao Jana Oblaka za vođstvo Italijana.

Mogli su “Rosoneri” da potvrde pobedu dva minuta kasnije, kada je Ismael Benaser odlično gađao sa ruba šesnaesterca, ali golman “Jorgandžija” je uspeo da odbrani njegov šut.

Zamalo Atletiko da se vrati u nadoknadi vremena, istekao je jedan minut posle regularnog dela, a Anhel Korea je iz prve uputio udarac direktno na gol Milana, ali lopta je prošla par centimetara od desne stative.

Zakuvalo se stanje u grupi B, ostalo je samo jedno mesto koje vodi u nokaut fazu, s obzirom da je Liverpul maksimalan (15 bodova), Porto je drugi sa pet, dok Milan i Atletiko imaju po četiri boda.

U poslednjem kolu Porto dočekuje Altetiko, dok Liverpul gostuje na “San Siru”.

SITI SE REVANŠIRAO: “Građani” nakon preokreta savladali PSŽ!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FMP Meridian – Promocija