SUPER LIGA SRBIJE: Goleada u Gornjem Milanovcu, Spartak preokrenuo Kolubaru!

Napredak
Napredak slavio posle goleade! (FOTO: Starsport)

Napredak je bio bolji od Metalca u Gornjem Milanovcu (3:2), u okviru poslednje utakmice 15. kola nacionalnog šampionata. Prvo poluvreme je obeležilo čak četiri pogotka.

Gosti su napali od samog starta i već prvi udarac u okvir gola pretvorili u prednost. Igrao se 24. minut, kada je defanzivac Marko Tomić pogodio za 1:0.

Pokušavala je i domaća ekipa da dođe do izjednačenja, ali im nije polazilo za rukom. Napredak je iskoristio i narednu šansu u 40. minutu, kada je Dejan Kerkez udvostručio (2:0) prednost.

Pet minuta kasnije, Metalac je uspeo da zatrese mrežu golmana Nikole Vasiljevića i umanji zaostatak 2:1, a onda je u poslednjim sekundama prvog poluvremena, mladi vezista Djordje Jovanović, vratio Napredak na plus dva (3:1).

Bio je to veliki šok za ekipu iz Gornjeg Milanovca. Ipak, četiri minuta od početka drugog dela igre, domaća ekipa ponovo prilazi Napretku na gol zaostatka 3:2. Gol je postigao Nemanja Stojić.

Do kraja utakmice nije bilo dobrih prilika, Metalac je uputio samo jedan udarac u okvir gola u čitavom drugom poluvremenu, a ni Napredak nije stvarao velike šanse. Na kraju su gosti uspeli da slave, posle dobrog izdanja u prvih 45 minuta igre.

Posle 15. kola, Napredak je na petom mestu sa 23 bodova, dok je Metalac pretposlednji sa 12. Ekipa iz Kruševca u sledećem kolu gostuje Kolubari, dok domaćin ovog susreta dočekuje Radnik.

Spartak-Subotica
Mladi fudbaler Luka Bjelović režirao pobedu Spartaka! (FOTO: Starsport.rs)

Fudbaleri subotičkog Spartaka su savladali Kolubaru u Lazarevcu sa 2:1 u okviru 15. kola Super lige Srbije. Gosti su došli do pobede posle preokreta.

Domaća ekipa je dobro ušla u meč, bila agresivnija, ali Spartak, već u 11. minutu dolazi do vođstva 1:0. Strelac pogotka bio je Uroš Đuranović.

Igrao se 36. minut, kada je Nikola Srećković iz drugog šuta u okvir gola na meču, pogodio za izjednačenje 1:1.

Kolubara je u drugo poluvreme ušla borbenije i preuzela inicijativu na terenu, dok su fudbaleri Spartaka uspeli da odbiju sve napade domaćeg tima. Sve je delovalo kao da će ostati nerešeno, a onda je u 88. minutu, mladi napadač Subotičana Luka Bijelović zatresrao mrežu rivala i stavio tačku na meč.

Spartak je posle preokreta i pobede osmi na tabeli sa 21 bodom, a Kolubara je ostala na 14. poziciji sa 13 bodova.

“Golubovi” nastavljaju sa gostovanjima, u narednom kolu idu u Niš, gde gostuju Radničkom, dok Kolubara na svom stadionu dočekuje Napredak.

DŽABE POBEDA NAD ZVEZDOM KAD NOVI PAZAR OTKINE BOD: Klizanje Radnika i uspon Vojvodine!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Marko Dugošija: Hteo sam da odustanem, a onda sam postao svetski prvak! | Sport Fokus Meridian EP27