
Lionel Mesi obeležio je prošlogodišnje izdanje Mundijala i odveo Argentinu do treće titule prvaka Sveta, ali izgleda da će biti u sastavu i za odbranu titule.
Jedan od najboljih fudbalera u istoriji igre na travnatim terenima ispisao je nove stranice istorije u Kataru.
On je bio najbolji igrač turnira i bio najzaslužniji za titulu koju su osvojili “Gaučosi”.
Prema rečima selektora Argentine, Lionela Skalonija, možemo očekivati Mesija u ekipi i za Mundijal 2026. godine.
„Mislim da Mesi može da bude deo sledećeg Svetskog prvenstva. Biće potrebno da saznamo njegovo lično mišljenje i da vidimo da li se oseća dobro u tom trenutku. Vrata reprezentacije uvek će mu biti otvorena,“ rekao je Skaloni.
Mesi će na narednom Svetskom prvenstvu imati punih 39 godina, samim tim velika je nedoumica da li će nastupati za Argentinu.
Bitno je da bude ziv i zdrav,a onda kako se bude osecao verujem da cemo ga videti i na novom SP u 2026.
Ma taj je sve ostvario što je želeo, ne verujem da će želeti opet na Mundijal
Sigurno će igrati pa makar ne bio u prvoj postavi