UŽIVO IZ KATARA: Australija propustila priliku da izjednači u poslednjim sekundama meča, Argentina zakazala duel sa Holandijom! (VIDEO)

21
Mesi i Mbape u driektnoj bitci za večnost! (FOTO: Guliver images)

Meridian sport nalazi se u Kataru odakle vam šalje informacije iz minuta u minut! Danas počinje nokaut faza 22. Mundijala.

Sva bitna dešavanja pratite na Meridian sportu!

ARGENTINA U ČETVRTFINALU

Argentina je savladala Australiju rezultatom 2:1 i tako se plasirala u četvrtfinale gde ih očekuje duel sa Holandijom. Za “Gaučose” golove su postigli Mesi i Alvarez, dok je za Australiju strelac bio Gudvin uz pomoć Fernandeza. Detaljnije o tome pogledajte OVDE.

KAKVA ŠANSA!

Australija je imala stopostotnu šansu u samoj završnici meča, ali je Emilijano Martinez fantastično reagovao u situaciji jedan na jedan i spasio svoj tim!

LAUTARO MARTINEZ PROPUSTIO PRILIKU DA REŠI PITANJE POBEDNIKA

Oduzela je Argentina loptu na sredini terena rivala i krenula u kontru. Mesi je odlično povukao loptu i prosledio je do Martineza koji je iz izgledne prilike poslao loptu preko prečke!

SOLO PRODOR BEHIČA

Behič je napravio sjajn prodor po desnom boku i nanizao četiri protivnička igrača, ali je njegov udarac u poslednjem trenutku izblokirao Lisandro Martinez!

AUSTRALIJA POSTIGLA GOL

Imala je sreće Australija! Gudvin je uputio snažan udarac sa nekih 20 metara od gola, a na putu ka istom lopta je zakačila Fernandeza i tako promenila pravac čime je matirala golmana Martineza!

MIRNIJI TEMPO MEČA

Argentina kontroliše tempo igre i iskusno čuva stečenu prednost. Australija sa druge strane ne uspeva da sebi stvori priliku za gol.

ARGENTINA VODI SA 2:0!

Golman Australije zaigrao se sa loptom i pored presinga napadače Argentine koji su mu odzueli loptu, tačnije Hulijan Alvarez koji je istu poslao u gol za velikih 2:0!

ZNATNO BRŽI TEMPO IGRE U NASTAVKU IGRE

Australija je u nekoliko navrata umalo naterala odbranu Argentine na kiks, dok je na drugoj strani Mesi promašio udarac za ivice kaznenog prostora!

POČELO DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme osmine finala između Argentine i Australije. Rezultat je 1:0 za “Gaučose”.

ARGENTINA VODI NA POLUVREMENU

Argentina vodi nakon prvih 45 minuta igre pogotkom Mesija. Australija se odlično branila do tog 35. minuta, čak je znala u par navrata da dođe pred gol “Gaučosa”, ali ne ida uputi udarac ka golu rivala, dok su na drugoj strani Argentinci iskoristili svoju prvu pravu šansu na meču.

DVOBOJ AKUNJE I DEGENEKA

Rastu tenzije na meču nakon prvog gola, pa smo mogli da vidimo kako su se Akunja i Degenek “častili” grubim startovima.

MESI DOVEO ARGENTNU U VOĐSTVO!

Lionel Mesi krunisao je sjajnu akciju Argentine. Primio je loptu unutar kaznenog prostora i preciznim udarcem po zemlji savladao Rajana za 1:0!

BEZ PRILIKA U DOSADAŠNJEM TOKU MEČA

Sredinom prvog poluvremena rezultat je i dalje 0:0. Australija se odlično brani za sada, dok Argentina nikako da napravi ozbiljniju šansu kojom bi ugrozila gol Metjua Rajana.

MESI IGRA SVOJ 1000. MEČ U KARIJERI!

Pored rezultatskog značaja i eventualnog plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva, Leo Mesi, će pamtiti ovaj meč i po zavidnom uspehu. Naime, jedan od najboljih igrača današnjice upisao je svoj 1000. meč u profesionalnoj karijeri.

ARGENTINA OŠTEĆENA ZA PENAL?!

Nešto bolja na samom startu meča je selekcija Argentine. Tokom četvrtog minuta utakmice igrač Australije blokirao je centaršut rivala rukom, ali sudija nije smatrao da postoji dovoljno elemenata za penal.

SASTAVI ZA MEČ ARGENTINE I AUSTRALIJE

Argentina i Australija odmeriće snage u osmini finala Svetskog prvenstva, a pobednika ovog duela u četvrtfinalu čeka Holandija. Pogledajte sastave ekipa za ovaj meč.

ARGENTINA: Martinez – Akunja, Otamendi, Romero, Molina – Fernandez, Mekalister, De Paul – Mesi, Alvarez, Papu Gomez

AUSTRALIJA: Rajan – Degenek, Soutar, Rouls, Behič – Leki, Muj, Irvin, Bakus – Mekgri, Djuk

HOLANĐANI PRVI ČETVRTFINALISTI!

Holandija je prva selekcija koja je obezbedila četvrtfinale Svetskog prvenstva. I to zasluženo. Četa Luja van Gala je nokautirala Ameriku sa 3:1 i sada čeka boljeg iz meča Argentine i Australije (20 časova) za narednog rivala! Više o tome čitajte OVDE.

PRAVA LUDNICA!

Imamo sjajnu utakmicu. Posebno u poslednjem periodu koji je bio nabijen dobrim šansama i golovima. Sjajno je Denzel Damfris u 81. minutu sa desnog boka zakucao loptu u mrežu. Ponovo Holandija ima dva gola razlike (3:1). Da li su sada “lale” obezbedile prolaz dalje?

NEVEROVATAN GOL AMERIKANACA!

Uneli su Amerikanci dramu u ovaj meč! Gol je postigao Hadži Rajt na veoma bizaran način. Nakon ubačene lopte Pulišića je hteo da zahvati loptu koja mu je prošla ispod noge i putanjom prevarila Noperta. Imaćemo dramu u narednih 20 minuta…

SJAJNI TARNER!

Da nemaju Amerikanci na golu Meta Tarnera verovatno bi doživeli i ubedljiviji poraz od Holandije. Odbranio je golman SAD-a dve kolosalne prilike Holanđana u 70. minutu! Istina, verovatno je kod te druge Memfis Depaj bio u ofsajdu, ali opet kapa dole za golmana Arsenala.

UBEDLJIVA HOLANDIJA!

Deluje da će Holandija biti prvi učesnik četvrtfinala Svetskog prvenstva u Kataru. Dokaz za to? Novi gol su u finišu prvog dela igre postigle “lale”. Opet je Damfris fantastično pronašao saigrača. Na pravom mestu je bio Dejli Blind za vođstvo od 2:0 za četu Luja van Gala nakon prvog dela igre!

HOLANĐANI DALEKO BOLJI

Za sada na terenu gledamo daleko bolju igru evropske reprezentacije. Imaju Amerikanci i dosta sreće što do sada nisu primili još po neki gol…

VODE HOLANĐANI!

Fantastični Memfis Depaj se ponovo upisao u listu srelaca! Ali, kakvu je samo akciju Holandija pokrenula kod gola. Damfris je sjajno povukao loptu, pronašao je napadača Barselone, a njemu nije bilo teško da matira Tarnera!

BRUKA PULIŠIĆA!

Neverovatnu šansu je imala prva zvezda Amerike na otvaranju meča sa Holandijom. Već u drugom minutu je pogrešio Dejli Blind u postavljenju ofsajd zamke. Lopta je stigla do igrača Čelsija koji je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Holandije morao daleko, daleko bolje da reaguje. Odbranio mu je Nopert i spasio je tako Holandiju!

HOLANDIJA – SAD

Poznati su i sastavi ekipa koje otvaraju nokaut fazu:

Holandija XI:Nopert – Timber, Van Dajk, Ake – Damfris, De Ron, De Jong, Blind – Klasen – Gakpo, Depaj

SAD XI:Tarner – Dest, Zimerman, Rim, Robinson – Mekeni, Adams, Musa – Vea, Fereira, Pulišić

NAJAVA DANA

Nokaut fazu u Kataru otvara meč između fudbalera Holandije i Sjedinjenih Američkih Država od 16 časova. Lale imaju ulogu favorita pošto u meč ulaze u meč kao prvoplasirani tim iz grupe A, ali su i Amerikanci pokazali da su spremni da se takmiče sa najboljima remijem protiv Engleske u okviru grupe B.

Od 20 časova sastaju se i Argentina i Australija. Mesi i drugovi nemaju izgovora na ovom susretu i sve osim ubedljive pobede “Gaučosa” predstavljalo bi pravo iznenađenje. Ipak, Australijanci jesu iznenadili sve nakon što su uspeli da prođu u sledeću fazu kao drugoplasirani tim grupe … koju su još činile Francuska, Danska i Tunis, a Argentina je pokazala slabost na startu prvenstva kada je doživela šok protiv Suadijske Arabiej (3:2).

SRBIJA NA SKENERU MERIDIANA: Ubitačan napad, mekana odbrana, naivna taktika!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Mundijal u Kataru | Radovan Maksimović: Debakl protiv Švajcarske