VUČICA SLAVI MATIĆA: Srbin u nadoknadi doneo bod Romi, Murinjo ponovo isključen!

9
fk roma-fudbal-serija a
Matić ostaje u Romi! (FOTO:Guliver)

Fudbaleri Rome i Torina remizirali su 1:1 u meču 15. kola Serije A. U redovima “Vučice” posebno se istakao Nemanja Matić koji je u neverovatnoj završnici golom doneo bod svom timu.

Torino je od 55. minuta imao prednost protiv tima Žozea Murinja golom Linetija, a Roma nikako nije uspevala da probije bedem pred golom Vanje Milinković-Savića.

A onda je usledila drama pred sam finiš susreta.

Najpre je Murinjo u 89. minutu isključen zbog nesportskog ponašanja, da bi tri minuta kasnije Andrea Beloti imao priliku da sa bele tačke donese izjednačenje Romi.

Ipak, on je bio neprecizan, usledio je i šut Paula Dibale koji je pogodio prečku – a onda je nascenu stupio Nemanja Matić.

Lopta je nekako stigla do srpskog fudbalera na ivici kaznenog prostora, a Matić je “raspalio” i sjajno pogodio u donii levi ugao gola.

Nakon lude završnice ovog meča Roma je sedmoplasirana na tabeli Serije A sa 27 bodova, dok je Torino deveti sa 21 bodom.

U isto vreme, Monca je na domaćem terenu savladala Salernitanu 3:0 golovima Karlosa Augusta u 24. Danija Mote u 35. i Matea Pesine u 74. minutu susreta.

Specija je nakon preokreta savladala Veronu u gostima. Najpre je Verdi doveo tim iz grada Romea i Julije u vođstvo ali je Nzola pogađao u 53. i 69. minutu za konačnih 1:2.

INTER SLAVIO U BERGAMU: Dva gola Džeka za preokret protiv Atalante!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Kamerun i osvoji dres! EP28 | Meridian