SITI BEZ MNOGO NAPORA SAVLADAO EVERTON: “Karamele” vezale i šesti meč bez pobede!

gundoga-liverpul-mancester siti-premijer liga
Siti je savladao Everton na svom terenu! (Foto: Guliver)

Mančester Siti ostvario je osmu pobedu ove sezone u engleskom šampionatu.

Gost na Etihadu je bio Everton, a izabranici Rafe Beniteza su delovali potpuno bespomoćno u Mančesteru.

Siti je slavio pobedu rezultatom 3:0, međutim ono što je glavni utisak sa meča je potpuna kontrola čitavog toka utakmice, uz skoro 80% poseda lopte, 14 upućenih udaraca od čega šest u okvir gola, a “građani” su mogli i do ubedljivije pobede.

“Građani” su poveli u finišu prvog poluvremena pogotkom Rahima Sterlinga, a 10 minuta nakon početka drugog dela, Rodri je povećao na 2:0. Konačan rezultat utakmice postavio je Bernardo Silva pogotkom u 86. minutu.

“Karamele” su za čitav meč uputile svega četiri udarca ka golu rivala, a nisu uspeli da stvore niti jednu polu-priliku za postizanje pogotka.

Ovo je bila šesta vezana utakmica u Premijer ligi u kojoj Everton nije uspeo da zabeleži pobedu, a čak četiri poraza su doživeli u tim mečevima.

Priliku da se izvuku iz krize, “karamele” će imati priliku za sedam dana, kada u Londonu gostuju fudbalerima Brentforda.

Mančester Siti će pre utakmice za Vest Hemom, odigrati meč Lige Šampiona protiv Pari Sen Žermena.

BURNO NA TEATRU SNOVA: Ole smenjen, menja se kapiten, Ronaldo “iz prikrajka” donosi odluke!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nenad Lalatović: Srbija će biti u TOP 8 na Svetskom prvenstvu! | Sport Fokus Meridian EP30