IMAMO RASPLET GRUPE B: Atletiko pobedom nad Portom izbacio Portugalce i Milan iz Lige šampiona!

14
antoan grizman-atletiko madrid
Atletiko Madrid je slavio protiv Bilbaa! (FOTO: Guliver Images)

Najuzubljvije danas je bilo u grupi B Lige šampiona, a Atletiko Madrid je pobedom u gostima nad Portom od 1:3 izbacio protivnike iz daljeg toga takmičenja, kao i Milan koje je na svom terenu poražen od Liverpula rezultatom 1:2!

Fudbaleri Dijega Simeonea izvukli su se u poslednjem kolu grupne faze najelitnijeg evropskog takmičenja.

Pre početka susreta Porto je zauzimao drugo mesto grupe sa pet bodova, dok je Atletiko bio treći sa četiri koliko je imao i četvrto plasirani Milan.

Dakle, ovo je bio meč odluke za sve timove sem Liverpula koji je imao maksimalan učinak do ovog kola.

Bilo je mirno u Portu do 22. minuta, kada je Ljorente u nekoliko navrata zapretio domaćinu, ali je golman domaćih ostao pribran i uspešno sačuvao mrežu.

Treba napomenuti da je u 13. minutu susreta, teren napustio Luis Suarez zbog povrede, a priliku je dobio Kunja.

Uspeo je u prvom poluvremenu da pripreti i Porto preko Diaza, ali je levo krilo domaćina uputilo udarac po sredini gola, što je bio lak posao za Jana Oblaka.

Do kraja poluvremena nije bilo više prilika, pa je rezultat ostao 0:0.

Prvi gol na ovom meču stigao je u 56. minutu.

Nakon kornera za Atletiko na pravom mestu se našao Grizman i posalo loptu u praznu mrežu domaćina za vođstvo Atletika od 1:0!

Simeone je u svom stilu povukao ekipu nakon ovog pogotka i strpljivo čekao kontru iz koje bi kaznio protivnika.

Prava ludnica nastala je na terenu od 67. minuta, prvo je “pocrveneo” Karasko, da bi nakon njega za Porto crveni karton dobio Vendel, a nakon njega i igrač sa klupe u 75. minutu!

Međutim ni tu nije bio kraj uzbuđenjima! U samoj završnici meča Atletiko je upisao još dva pogotka, prvo je Korea nakon odličnog solo prodora savladao golmana domaćih, da bi se De Paul upisao u listu strelaca u nadoknadi vremena i povisivši na 0:3! Počasni pogodak za Porto postigao je Oliveira u šestom minutu nadoknade vremena, te je konačan rezultat meča bio 3:1.

liverpul-porto-alkantara-liga sampiona
Liverpul je slavio protiv Milana! (FOTO: Guliver Images)

Milan je na svom terenu ispustio vođstvo protiv Liverpula i bio poražen rezultatom 1:2!

Roso-neri su ovim porazom izbačeni iz daljeg toka takmičenja u Ligi šampiona.

Naizgled sve je išlo u prilog domaćinu. Mrežu je prvi zatresao Milan, a strelac je bio Tomori nakon odbitka u 29. minutu susreta.

Nakon izvedenog kornera nastala je gužva pred golom Liverpula, a najpribraniji bio je bivši igrač Čelsija i doneo vođstvo svojoj ekipi od 1:0!

Koliko je Liverpul opasan mogli smo da vidimo već u narednoj akciji kada je zamalo izjednačenje doneo Divok Oriđi, ali je na njegovu žalost golman Milana odlično reagovao.

Ovo je bila izgleda uvertira za ono što sleduje, pošto je u 36. minutu došlo do izjednačenja.

Okslejd-Čemberlen je napravio odličan solo prodor i uputio snažan udarac ka golu protivnika, golman je odlično reagovao, ali je na odbitak naleteo Salah i postigao prvi pogodak za “Redse” na ovom susretu.

Nije bilo više prilika do kraja prvog dela igre, pa se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Nastavak igre doneo nam je nova uzbuđenja. Izgleda kada je najpotrebnije Oriđi je uvek tu za Liverpul.

Naime, strelac gola za Milan spetljao se sa loptom i napravio katastrofalnu grešku, nakon koje je Mane izleteo jedan na jedan sa golmanom, koji ponovo dobro reagovao i ponovo primio gol nakon odbitka na čijem se kraju našao Belgijanac i doneo prednost gostima!

Mogao je domaćin da dođe do izjednačenja u 61. minut meča, ali je šut Krunića završio tik preko prečke.

Na drugoj strani konstantna opasnot po gol Milana bio je Oriđi, ali je u par navrata bio neprecizan.