ITALIJA SRUŠILA SNOVE MAĐARA: Azuri slavili na “Puškaš areni” – Nemci i Englezi priredili spektakl u Londonu!

Italija-Liga nacija
Italija u polufinalu Lige nacija! (FOTO: Guliver images)

Fudbaleri Italije savladali su Mađarsku sa 2:0, dok je Nemačka i Engleska remizirala (3:3) u okviru prve grupe “A” Lige nacija.

Italija je pobedom obezbedila prvo mesto u grupi i plasman u narednu fazu takmičenja, dok je od ranije bilo poznato da se Englezi sele u “B” grupu.

Izjednačeno je bilo na “Puškaš areni”, imali su i Mađari svoje šanse, ali je Italija rutinski došla do pobede.

Gosti su poveli u 27. minutu preko Đakomo Raspadorija, koji je naleteo na odbijenu loptu unutar kaznenog prostora i pogodio uz levu stativu za 1:0.

Konačan rezultat postavio je Federiko Dimarko u 52. minutu na asistenciju Brajana Kristantea. Italija je uspela da održi prednost do kraja i dođe do važne pobede.

1015133652
Remi Engleske i Nemačke! (FOTO: Guliver images)

Sa druge strane u Londonu je bilo veoma zanimljivo u drugom poluvremenu.

U prvih 45. minuta nije bilo promene rezultata, a do prednosti su došli Nemci u 52. minutu. Džamal Musijala je pao u šesnaestercu posle duel, sudija na prvu loptu nije želeo da svira faul, ali posle konsultacije VAR-a, pokazao je na belu tačku.

Siguran je bio Ilkaj Gundogan sa 11 metara za vođstvo “Pancera”. Iako je u 67. minutu izgledalo kao da će utakmica biti rešena kada je Timo Verner pronašao Haverca, koji je rutinski pogodio za 2:0, ipak Engleska se vratila.

Za samo tri minuta od 72. do 75, Englezi su postigli dva pogotka. Prvo je Luk Šo savladao Ter Štegena na asistenciju Risa Džejmsa, a potom je Maunt na dodavanje Sake poravnao rezultat – 2:2.

Pravi spektakl je tek usledio. Ponovo je radio VAR u 82. minutu kada je Šloterbek neoprezno startovao u šesnaestercu. Sudija se ponovo odlučio na najstrožu kaznu, a penal je sigurno realizovao Hari Kejn za preokret.

Ipak, Engleska nije uspela da sačuva mrežu i dođe do pobede. Tačku na meč i remi za Nemce doneo je Haverc u 87. minutu posle asistencije Gnabrija.

Posle završene grupne faze, Italija je prošla u narednu fazu Lige nacija sa 11 bodova, Mađarska je bila druga sa 10, Nemačka treća sa sedam, dok su Englezi ispali sa samo tri osvojena boda i bez pobede.

KINA IMA NEOBIČAN POKLON: Katar dobija dve pande zbog Svetskog prvenstva!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Meridian BCL kvalifikacije – Dan 3 | Bakken Bears vs FMP Meridian (88:82)