MATIP VRATIO SITIJEV ŠAMPANJAC U FRIŽIDER: Liverpul rutinski srušio Sautempton i zakazao filmsku završnicu!

Fk Liverup
Liverpul rutinski savladao Sautempton! Foto: (Guliver images)

Liverpul je savladao Sautempton na “Sent Meris” stadionu 1:2 (1:1) u 37. kolu Premijer lige.

Moraće Pep Gvardiola vrati šampionski šampanjac u frižider, barem do nedelje, jer Liverpul još uvek nije digao ruke od engleske krune. Čeka nas blokbaster završnica Premijer lige, pošto je četa Jirgena klopa ponovo savladala protivnika i upisala nova tri boda.

Nemački stručnjak je sa jednim okom na finalu Lige šampiona izveo je kombinovani sastav protiv Sautemptona. Sa druge strane, trener “Svetaca”, Rafl Hazenhitl koji je tražio svoju ulogu u šampionskoj trci je iskoristio sve dostupne adute.

Počela je parada u Mančesteru posle 13. minuta utakmice, nakon što je Nejtan Redmond postigao spektakularan pogodak za vođstvo “Svetaca”. Prošao je jednog, pa drugog defanzivca Liverpula, a potom pogodio desni ugao Alisonovog gola za minimalnu prednost stvoje ekipe.

Takumi Minamino, koji je u odsustvu glavnih “Redsa” često umeo da bude heroj poravnao je rezultat u 27. minutu igre, uzvrativši Redmondu fenomenalnim golom.

Konačan rezultat Žoel Matip u 67. minutu. Visoki Kamerunac je skočio najviše posle kornera, poslao loptu u mrežu i zakazao dramski finiš u poslednjem kolu Premijer lige.

U sledećem kolu Liverpul dočekuje Vulverhempton, dok Mančester siti čeka ekipu Aston Vile, koju predvodi Stiven Džerard.

SEZONA IZ SNOVA KOJA SE RODILA U KOŠMARU: Alison je pre godinu dana srušio Vest Brom i obezbedio Ligu šampiona (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE:PENALTY CHALLENGE: Barbi Afrika – Realno, pobednik Evrovizije mora biti, biti, biti… EP26