LIVERPUL ŠOKIRAO OLD TRAFORD: Het-trik Salaha, i pet komada u mreži Junajteda!

Liverpul-Mančester Junajted-Mohamed Salah
Liverpul je ponizio Junajted u derbiju devetog kola! (FOTO: Guliver images)

Najveća utakmica engleskog fudbala protekla je u znaku samo jedne ekipe – Liverpula.

Liverpul je kao gost savladao Mančester Junajted rezultatom 5:0.

Mohamed Salah bio zvezda večeri, postigavši het-trik i jednu asistenciju.

Meč su obeležile skandalozne greške igrača Junajteda, a nakon prve šanse u 3. minutu utakmice, usledila je dominacija Liverpula.

Nabi Keita je doneo prednost za goste u 5. minutu nakon asistencije Mohameda Salaha, Žota je povisio na 2:0 nekoliko minuta kasnije. Keita je uzvratio asistenciju Salahu u 38. minutu, a Egipćanin je u petom minutu nadoknade prvog poluvremena doneo prednost Liverpulu od 5:0.

Mohamed Salah je svoju fantastičnu partiju krunisao het-trikom, pet minuta nakon početka drugog poluvremena.

Gol Kristijana Ronalda u 53. minutu poništen je zbog minimalnog ofsajda.

Mančester Junajted je ostao bez Pola Pogbe u narednih nekoliko mečeva, jer je Francuz dobio direktan crveni karton, zbog starta nad Keitom koji je doživeo težu povredu. Pogba je zamenio Grinvuda na poluvremenu, a već u 60. minutu zaputio se u svlačionicu.

Nakon crvenog kartona, tempo utakmice je značajno pao. Liverpul je preuzeo sredinu terena, a Junajted potonuo.

Totalno bezidejno izgledali su igrači Junajteda tokom čitavog meča, a već tokom prvog poluvremena mogli su se čuti zvižduci domaćih navijača.

Takođe, „Old Traford“ je bio rasprodat za ovaj meč, a veliki broj navijača Junajteda napustio je utakmicu posle trećeg gola Mohameda Salaha.

Po svemu sudeći, ovo je bila poslednja utakmica Ole Gunara Solšera. Teško da će Norvežanin preživeti i ovu blamažu.

U narednom kolu Premijer lige, Mančester Junajted igra još jedan derbi, ovoga puta protiv Totenhema, dok će Liverpul dočekati Brajton.

AJAKS PLEŠE KAKO TADIĆ SVIRA: “Kopljanici” ponizili PSV!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Marko Dugošija: Hteo sam da odustanem, a onda sam postao svetski prvak! | Sport Fokus Meridian EP27