Bundesliga: Pobede Bajerna i Borusije – trka za prvo mesto se nastavlja

4
Bajern-Meridian
Bajern ubedljiv protiv Šalkea! (FOTO: Guliver images)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u gostima ekipu Frajburga sa 1:0, dok je Borusija Dortmund u derbiju 27. kola Bundeslige na svom terenu slavila protiv Union Berlina sa 2:1.

Bajern je imao mnogo više loptu u svom posedu, više udaraca ka golu protivnika, ali je samo jednom uspeo da savlada golmana domaćeg tima.

Odlučujući trenutak na meču dogodio se u 52. minutu kada je Matajs de Liht sjajnim udarcem iz daljine pogodio za vođstvo, a na kraju i za pobedu Bajerna.

Ekipa Bajerna je upisla 17. pobedu od početka sezone i prva je na tabeli sa 58 bodova, dok je Frajburg četvrti sa 47 bodova.

Bavarski tim ima dva boda više od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda koja je danas na svom terenu bila bolja od Union Berlina sa 2:1.

Dortmund je u derbiju kola poveo pogotkom Doniela Malena u 28. minutu, izjednačio je Kevin Behrens u 61. minutu, da bi pobedu domaćem timu doneo Jusufa Mukoko u 79. minuta.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena na svom terenu pobedili Ajntraht sa 3:1. Strelci za Bajer bili su Amin Adli u desetom, Musa Dijabi u 35. i Sardar Azmun u 95. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Djibril Sou u 74. minutu.

Tim iz Leverkuzena je trenutno šesti tim lige sa 43 osvojena boda, dok je Ajntraht sedmi sa dva boda manje.

U preostala dva meča odigrana u terminu od 15.30, Keln je u gostima pobedio Augsburg sa 3:1, dok su Majnc i Verder odigrali nerešeno 2:2.

Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Izvor: Beta/Meridian sport