LIGA ŠAMPIONA: Liverpul nastavlja da “melje”, Dortmund se seli u Ligu Evrope!

liverpul-porto-alkantara-liga sampiona
Liverpul preokretom došao do pobede nad Totenhemom! (FOTO: Guliver Images)

Fudbaleri Liverpula opravdali su ulogu favorita i pobedili Porto na svom terenu rezultatom 2:0 u petom kolu grupne faze Lige šampiona.

Golove za Liverpul postigli su Tijago Alkantara u 52. minutu i Mohamed Slah u 70. minutu meča.

Važio je Liverpul za favorita i to je i opravdao. Imao je Porto nekoliko solidnih prilika prilika na staru meča, ali ih nisu iskoristili, te je kao i uvek – stigla kazna.

Prvi gol “pao” je već u 37. minutu, pošto je Akantara sjajno aistiria Maneu, ovaj zatresao mrežu, ali je je pogodak poništen zbog ofsajda.

Još jedan promašaj imao je Porto, preko Mateusa Uribe, ali nije bio precizan, pa je kazna stigla samo dva minuta kasnije.

Sjajan šut uputio je Alkantara i matirao golmana Porta za 1:0. Početak drugog poluvremena bio je znatno mirniji, ali Salah svojim golom “prodrmao” sve i na terenu i na tribinama.

Henderson je poslao sjajnu loptu, Salah je fantastično šutirao u donji desni ugao i duplirao prednost. U narednim minutima solidnu šansu imao je i Henderson, koji je izveo slobodan udarac, ali je lopta završila pore stative.

Osim toga, Red Bul Lajpcig je bio ubedljiv protiv Kluba Briža, slavio je 5:0 i to na gostujućem terenu, Real Madrid nije dozvolio novu senzaciju, te je pobedio Šerif 3:0.

Golove su postigli David Alaba u 30. minutu, Toni Kros u 45. i Karim Benzema u 56. minutu utakmice. Kraljevski klub je ovom pobedom izbio na čelo tabele i u poslednjem kolu ima priliku da trijumfom protiv Intera zacementira lidersku poziciju u grupi.

Posebno je bilo zanimljivo u Lisabonu, gde je Sporting slavio protiv Borusije Dortmund 3:1, čak i uz promašen penal.

U 30. minutu videli smo prvi gol, strelac je bio Pedro Gonkalves, baš kao i evet minuta kasnije kada je duplirao prednost. U finišu meča imao je priliku i da dođe do het-trika, ali je promašio jedanaesterac.

Njegovu grešku ispravio je Poro, koji je postigao treći gol i tako potvrdio pobedu svog tima, iako je Malen u 93. minutu postigao gol za Dortmund. Portugalski tim je zasluženo stigao do nokaut faze, dok će Dortmund u Ligu Evrope.

INTER SIGURAN KOD KUĆE: Šahtjor pao pred Džekom!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: FMP Meridian – Promocija