HAOS U LIGI ŠAMPIONA: Juventus u poslednjem trenutku “preoteo” prvo mesto Čelsiju!

juventus-malme-liga-šampiona
Juventusu malo falilo za prvu poziciju! (FOTO: Guliver)

Iako nije tako izgledalo na prvi pogled, grupa H Lige šampiona u kojoj se nalaze Juve, Čelsi, Zenit i Malme je bila veoma interesantna.

Juventus je opravdao ulogu favorita, dok je Čelsi na neverovatan način propustio priliku da osvoji prvo mesto.

“Stara dama” je na svom terenu savladala Malme minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Kin u 18. minutu na asistenciju Bernardeskog.

Juventus je iskoristio kiks velikog rivala i uspeo da zauzme prvu poziciju u grupi H Lige šampiona. Čelsi je bio na ivici ambisa, uspeo da se vrati u život i ponovo izgubi prvo mesto.

Londonski tim je poveo već u drugom minutu golom Tima Verenera, a onda je usledila katastrofa po gostujući sastav.

Zenit je golovima Klaudinja u 38, odnosno Azmuna u 41. minutu preokrenuo rezultat u svoju korist i uticao na poredak na tabeli.

Čelsi je na sve način pokušavao da se vrati na prvom mesto, ali za tako nešto su bila potrebna dva pogotka. Uz dosta muke tim Tomasa Tuhela stiže do preokreta.

Lukaku je bio precizan u 62. minutu, da bi zlata vredan pogodak za preokret gostiju postigao Timo Verner u 85. minutu utakmice za 3:2.

Taman kada se činilo da će Čelsi završiti kao prvi, Zenit postiže gol u četvrtom minutu nadoknade. Erokin je iskoristio nepažnju odbrane rivala i izjednačio na 3:3.

Juventus je tako takmičenje po grupama završio na prvom mestu sa 15 osvojenih bodova, dok je Čelsi drugi sa 13. Zenit će na proleće u Ligu Evrope, dok se Malme oprašta od evropskih takmičenja.

ČESTO OSPORAVAN, ALI ZNA DA IZNENADI: Nemac u istoriji Čelsija i Lige šampiona!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: BTS FMP Meridian Slikanje