LIGA NACIJA: Finska bolja od Crne Gore, Rumunija deklasirala Bosnu i Hercegovinu!

Finska-Crna Gora
Finski novinari su ukrali šou! (FOTO: Guliver images)

Fudbaleri Finske pobedili su gostima Crnu Goru sa 2:0, u meču poslednjeg, šestog kola Grupe 3 Divizije B Lige nacija.

Finska je do pobede došla golovima Oliver Antman u 47. i Benjamin Kalman u 53. minutu.

Crna Gora je od 17. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Žarko Tomašević.

U istoj grupi, Rumunija je pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 4:1.

Golove za Rumuniju postigli su Denis Man u 38, George Puškaš u 73. i 86. i Andrej Ratiu u 79. minutu. Pogodak za Bosnu i Hercegovinu postigao je Edin Džeko u 77. minutu.

Bosna i Hercegovina je od ranije obezbedila prvo mesto u grupi sa 11 bodova i izborila plasman u Diviziju A Lige nacija.

Finska je druga u grupi sa osam, dok su Crna Gora i Rumunija osvojili po sedam, ali zbog lošije gol razlike Rumunija je završila na poslednjem mestu i seli se u Diviziju C.

Fudbaleri Bugarske pobedili su u gostima Severnu Makedoniju sa 2:0, u meču poslednjeg, šestog kola Grupe 4 Divizije C Lige nacija.

Gol za Bugarsku postigao je Kiril Despotov u 50. minutu. Severna Makedonija je od 14. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Todor Todoroski.

U istoj grupi, Gruzija je na gostujućem terenu pobedila Gibraltar sa 2:1. Strelci za Gruziju bili su Hviča Kvarachelija iz penala u 19. i Georgi Citaišvili u 48. minutu. Pogodak za Gibraltar postigao je Lui Anesli u 75.minutu.

Gruzija je sa 16 bodova zauzela prvo mesto u grupi i plasirala se u Diviziju B Lige nacija.

Bugarska je druga sa devet bodova, Severna Makedonija treća sa sedam, a Gibraltar je na poslednjem, četvrtom mestu sa jednim bodom i naredni ciklus će nastupati u Diviziji D.

Fudbaleri Estonije pobedili su večeras u gostima San Marino sa 4:0, u utakmici četvrtog kola Grupe 2 Divizije D Lige nacija.

Strelci za Estoniju bili su Henri Anije u 38. i 79, Taijo Teniste u 56. i Rauno Sapinen u 66. minutu.

Estonija je završila na prvom mestu u grupi sa 12 bodova i u sledećem ciklusu Lige nacija će igrati u Diviziji C. San Marino je na poslednjem, trećem mestu sa sva četiri poraza.

ITALIJA SRUŠILA SNOVE MAĐARA: Azuri slavili na “Puškaš areni” – Nemci i Englezi priredili spektakl u Londonu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Meridian BCL kvalifikacije – Dan 3 | Bakken Bears vs FMP Meridian (88:82)