LIGA EVROPE: Mladenović pogađao; Kostićev Ajntraht remizirao!

flip-mladenovic-poljska-pohvale
Filip Mladenović blista u Polsjkoj (FOTO: Norbert Barczyk/PressFocus/MB Media/Getty Images)

Liga Evrope nam je u večernjem terminu ovog četvrtka donela još nekoliko zanimljivih utakmica.

Pa, krenimo redom.

Fudbaleri Monaka savladali su Real Sosijedad 2:1 (2:1), u meču petog kola grupne faze Lige Evrope. Monako je ovom pobedom overio plasman u nokaut fazu sa prvog mesta.

Strahina Pavlović se nije našao na terenu. Strelci za Monako bili su Kevin Foland u 28. i Fofana u 38. minutu. Jedini gol za španski tim postigao je Isak u 35. minutu.

PSV je pobedio Šturm 2:0, golovima Karlosa Vinisijusa i Bruma. Real Sosijedad ima dva boda manje od ekipe iz Ajndhovena i dočekuje je u poslednjem kolu u direktnom duelu za prolaz.

Takođe, Lester je pobedio Legiju rezultatom 3:1, a jedini gol za tim iz Varšave postigao je Filip Mladenović.

Lester ima osam, Napoli i Spartak po sedam, Legija šest bodova.

Ajntraht je u Frankfurtu remizirao sa Antverpenom 2:2 (1:1). Za Ajntraht su pogađali Kamada u 13. i Pacijencija u 94. minutu, dok su golove za goste postizali Rađana Naingolan u 33. i Samata u 88. minutu.

U istoj grupi, Olimpijakos je pobedio Fenerbahče 1:0 (0:0).

Rendžers je u direktnom duelu savladao Spartu Prag 2:0 (1:0) i prošao u nokaut fazu. U istoj grupi je Lion u gostima savladao Brondbi 3:1 (0:0), za maksimalan učinak.

MATEMATIKA DA TE ZABOLI GLAVA: Koji su sve scenariji da “večiti” prođu dalje?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Milan Makarić: Dancima sam pokazao srpski mentalitet! | Sport Fokus Meridian EP31