UZBUDLJIVO U LIGI EVROPE: Mitjiland bolji u drami od Brage, Lacio i Galata ubedljivi!

Ćiro-Imobile-Lacio-napoli
Ćiro Imobile danas je bio siguran sa bele tačke! (PHOTO: Paolo Bruno/Getty Images)

Nije izostalo uzbuđenja na mečevima petog kola Lige Evrope! Mitjiland je savladao Bragu sa 3:2, dok su Lacio i Galata rutinski došli do tri boda!

Fudbaleri norveškog predstavnika u LE od starta su pokazali da žele pobedu.

Već u drugom minutu susreta poveli su sa 1:0, a strelac je bio Svjatčenko nakon odbitka.

Nisu klonuli duhom igrači Brage i uspeli su da izjednače u završnici prvog dela igre. Strelac za goste bio je Horta nakon odličnog pasa kojim je izašao u situaciju jedan na jedan i rutinski savladao golmana.

U nastavku igre opet su konkretniji bili Norvežani. Kao i početkom utakmice, bilo im je potrebno samo nekoliko minuta za pogodak.

Vođstvo domaćinu doneo je Isaksen, na asistenciju Andersona.

Međutim, uspeli su u samoj završnici meča da izjednače gosti preko Galena. Ali sreća je pogledala Norvežane koji su penalom u nadoknadi vremena ipak došli do pobede od 3:2, a heroj domaćih bio je Evander!

Nakon ovog susreta Mitjiland se nalazi na trećem mestu grupe sa osam poena, dok je Braga druga sa poenom više.

markao-galatasarj-pesnica
Galata ubedljiva protvi Marselja! (FOTO: Guliver Images)

Galatasaraj je u grotlu domaćeg terena došao do pobede nad Marseljom sa 4:1!

Iz prve prilike na meču Turci su došli do prednosti.

Nakon samo 12. minuta igre strelac je bio Cicaldau koji je snažnim udarcem zabio loptu u mrežu gostiju.

Nisu posustajali i smirivali tempo igrači Galate, pa su tako u 30. minutu duplirali prednost i to auto-golom Ćaleta-Cara!

Drugo poluvreme započelo je u istom ritmu. Želeli su domaći da reše svako pitanje pobednika i to su i uradili.

Treći pogodak za Galatu postiga je Feguli nakon odlične Akturkoglua u 64. minutu.

Počasni gol za Marselj postigao je Milik u 70. minutu iz penala, nakon grubog starta Morutana.

Međutim, nije tu bio kraj agonijama gostiju, pošto su u samoj završnici meča domaći igrači ponovo zatresli njihovu mrežu.

Tačku na i na ovom meču stavio je Babel u 83. minutu.

Ali nije se predavao Marselj, pa je već u sledećem napadu opet Milik pogodio za 4:2!

Ovo je ujedno bio i konačan rezultat susreta.

Lokomotiva iz Moskve dočekala je Lacio i bila poražena na svom terenu sa 0:3!

Nije bilo previše uzbuđenja na ovom meču. Opravdao je Lacio blagu ulogu favorita i rutinski došao do pobede.

Zanimljivo prva dva pogotka došla su sa bele tačke i oba puta precizan je bio Ćiro Imobile.

Italijan je prvi put mrežu zatresao u 56., pa u 63. minutu susreta.

Konačan rezultat postavio je Pedro nakon odbitka iz slobodnog udarca. Pribran je bio iskusni Španac i preciznim udarcem posalo loptu u mrežu.