Pakao Šalkea u Gelzenkirhenu, Lajpcig brojao do šest

1
joško gvardiol-lajpcig
Lajpcig slavio u Šalkeu (FOTO: Guliver Images)

U prvom meču 17. kola Bundeslige nije bilo nikakvih dilema, Lajpcig je do nogu potukao ekipu Šalkea u Gelzenkirhenu – 1:6 (0:4)

Lajpcig je poveo već u sedmom minutu kada je Andre Silva matirao golmana domaćij Aleksandera Švovola, a osam minuta kasnije pogodio je Hajnrih, koji je prethodni derbi protiv Bajerna presedeo na klupi.

Stigla je ekipa Lajpciga do još jednog pogotka u finišu prvog poluvremena postigli su još dva pogotka, najpre je u 44. minutu još jednom bio precizan Andre Silva, a potom u 45+2. minutu i Timo Verner.

Spustili su ritam gosti u drugom poluvremenu, pa je Šalke uspeo da sitgne do utešnog pogotka preko japanca Kozukija.

U 83. minutu Dani Olmo je postigao peti pogodak za goste, a konačan rezultat je postavio Poulsen u 89. minutu i stavio tačku na ubedljivu prednost gostiju.