Sergejova magija bacila Milan na kolena, sprema se šampionska parada u Napulju

8
Lacio
Lacio savladao Milan! (FOTO: Guliver images)

Posle kiksa Intera u 19. kolu Serije A, Lacio je potpuno demolirao ekipu Milana 4:0 (2:0) i šampionska titula je sve bliža stadionu “Dijego Armando Marodna”.

Aktuelni šampion je tako zabeležio drugi uzastopni poraz nakon onog protiv Intera u Superkupu Italije i upravo je to ono što su i zaslužili.

Mrežu nebesko-plavih je posle lepe akcije načeo Sergej Milinković-Savić, koji je posle centaršuta Zakanjija hlanokrvno reagovao i poslao loptu iza leđa rumunskog golmana.

To je za srpskog vezistu četvrti gol u ligi ove sezone, a pored toga ima i osam asistencija. U igri je bio sve do 82. minuta.

Odbrana rosonera koja je bila oslabljena iegranjem Menjana, Tomorija,Tea Ernandesa nije mogla da izdrži nalete Sarijeve ekiepe, pa je Zakanji golom u 38. minutu udvostručio prednost za domaće.

Piolijeva ekipa je nešto ofanzivnije započela drugo poluvreme, ali je Luis Alberto u 67. minutu nokautirao goste, a Felipe Anderson je u 75. minutu postavio konačan rezultat – 4:0.

Lacio je zabeležio 11. pobedu u prvenstvu i zauzima trećo mesto sa 37 bodova. Milano je na drugom mestu sa bodom više.

U narednom kolu, Lacio će dočekati Fjorentinu, dok će Milan ugostiti Sasuolo.