ČALHANOGLU ZALEDIO KATALONCE: Barselona pala na “Meaci” – Inter preuzeo drugo mesto!

fk inter-fudbal-liga šampiona
Barselona ima popravni protiv Intera! (FOTO:Guliver)

Fudbaleri Intera savladali su Barselonu u trećem kolu grupe C Lige šampiona minimalnim rezultatom 1:0.

Strelac pobedonosnog gola bio je Hakan Čalhanoglu u nadoknadi prvog poluvremena.

Barselona je igrala, pokušavala i definitivno zaslužila makar bod na ovoj utakmici, ali na kraju konačnim rezultatom je zadovoljan domaćin.

Katalonci su u prvom poluvremenu imala loptu u nogama, ali nisu imali konkretnu priliku za gol.

S druge strane, Inter je napadao, pre svega iz kontranapada ali dva puta je VAR “bio jači”.

Prvi sporni trenutak je viđen u 23. minutu kada je proveravan jedanesterac zbog igranja rukom Erika Garsije, ali se ispostavilo da je iako je Garsija igrao rukom, Korea je bio u ofsajdu pre toga.

U 29. minutu VAR je ponovo bio protiv Koree, i ovaj put mu je poništio pogodak zbog ofsajda.

Ipak, u drugom minutu sudijske nadoknade nije bilo ničega spornog. Čalhanoglu je dobio loptu na 20-ak metara od gola Barselona, koji je hirurški precizno uputio udarac za erupciju slavlja na tribinama stadiona “Đuzepe Meaca”.

U drugom poluvremenu veliki šansu za izjednačenje imao je Dembele u 61. minutu, ali je pogodio stativu.

Pet minuta kasnije Barselona je uspela da postigne gol nakon centrašuta Dembelea i loše intervencije Onane, loptu je u mrežu ubacio mladi Pedri. Međutim, ovog puta je VAR bio na strani Intera: naknadna provera utvrdila je da je lopta prethodno pogodila u ruku Ansua Fatija, pa je slovenački sudija Slavko Vinčić poništio gol Kataloncima.

VAR je još još jednom bio naklonjen Interu u drugom minutu sudijske nadoknade. Igrači Barselone signalizirali su da je Damfris igrao rukom u svom šesanestercu, ali je nakon provere utvrđeno da je situacija bila “čista”.

Utakmica je zbog svih prekida i pauza na kraju produžena čak deset minuta ali do kraja nije bilo promene rezultata.

Na vrhu grupe C nalazi se minhenski Bajern sa maksimalnim učinkom nakon tri utakmice, Inter je na drugoj poziciji sa dve pobede i šest bodova, dok je Barselona treća sa pobedom nad već prežaljenim Plzenom koji je na začelju bez osvojenih bodova.

BAVARSKI TEROR: Bajern razbio Plzenj – pet golova u mreži, a moglo je još toliko!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Tunis i osvoji dres! EP16 | Meridian