FAVORITI POLOVIČNI: Brazil uspeo da „preživi“, kiks Argentine!

kvalifikacije-sp-katar-brazil-urugvaj
Brazil pobedio venecuelu! Foto: Raul Martinez/Pool via Reuters

Fudbalska reprezentacija Brazila opravdala je ulogu favorita u južnoameričkim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru.

Kada se pogledaju rezultati od sinoć, može se konstatovati da su tri selekcije opravdale ulogu favorita, dok je Argentina podbacila.

Brazil je uspeo da savlada Venecuelu rezultatom 3:1 i tako uveća svoju prednost na tabeli na čak osam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Argentinu.

Venecuela je rano došla u vđstvo, ali je to bilo sve od njih na meču protiv velikog favorita.

Ramirez je doveo domaćina u vođstvo u 11. minutu, dugo se čekalo na gol Brazila, a onda je usledila rapsodija gostujućih fudbalera.

Markinjoš je pogodio u 71. Gabrijel Barbosa je povisio na 2:0 u 84, dok je konačnih 3:1 postavio Entoni u petom minutu nadoknade.

Pored Brazila, pobede su ostvarili Ekvador i Peru. Ekvador je bio bolji od Bolivije rezultatom 3:0, dok su Peruanci savladali Čile rezultatom 2:0.

Na preostala dva meča nije bilo golova. Urugvaj je remizirao sa Kolumbijom, dok je Paragvaj na domaćem terenu takođe odigrao nerešeno sa Argentinom.

SKANDAL U BRAZILU: Košta optužen za kriminalne malverzacije!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Jovan Stojoski: Treneri su imali svoje pulene! | Sport Fokus Meridian S01EP24