FIORENTINA REŠILA “VUČICU” U DESET MINUTA: Nastavlja se borba za Evropu!

milenković-fiorentina-kup-italije
Fiorentina pobedila Romu! (FOTO: Guliver)

Fiorentina je na svom terenu slavila protiv Rome sa 2:0 u okviru 36. kola Serije A i tako se izjednačila sa “Vučicom” na sedmom mestu tabele koje vodi u Evropu sledeće sezone!

Fudbaleri iz Firence nastavljaju pohod za učešćem u evropskim takmičenjima.

Već u samom startu “Viola” je povela. Bilo je potrebno svega pet minuta da povedu sa 1:0 i to golom sa bele tačke. Precizan je bio Gonzales za prednost domaćih.

Nije dugo trebalo Fiorentini da postigne i drugi pogodak. U 11. minutu Bonaventura se sjajno izborio za poziciju za šut i savladao Patrisija za 2:0!

Mogla je Roma da izjednači u 20 minutu kada je Pelegrini uputio odličan udarac iz slobodnjaka, ali je ipak bio neprecizan.

Rezultat na poluvremenu bio je 2:0 za Fiorentinu.

I u nastavku igre bolji su bili domaći. Prvi je pripretio strelac prvog gola, Gonzales, kada je u 51. minutu pokušao da izbor još jedan penal, ali je sudija smatrao da ne postoji elemenata za udarac sa bele tačke.

Totalno je pao tempo meča i bilo je jasno da će Fiorentina upisati sva tri boda.

Male je imao šansu da u 84. minutu stavi tačku na i, ali je golman Rome izašao kao pobednik iz ovog duela. Kao i Bonaventura koje je u nadoknadi vremena zatresao mrežu, ali je gol poništen usled ofsajda.

Nakon ove pobede Fiorentina se nalazi na osmom mestu tabele Serije A i imaju isti broj bodova kao sedmoplasirana Roma, te nas do kraja sezone očekuje velika borba za Evropu sledeće godine.

SKANDAL DOBIO EPILOG: Brazil i Argentina moraju ponovo na teren!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Ognjen Radosavljević: Liga šampiona, Zvezda i Partizan u Evropi… | Sport Fokus Podcast EP47