KAŽEŠ DIJEGO, A MISLIŠ DRIS: Mertens dočarao duh Maradone na otkrivanju statue legendi fudbala!

5
dris mertens-napoli- ugovor
Mertens se seli na Bosfor! (FOTO: Paolo Rattini/Getty Images)

Nakon malo više od godinu dana od smrti Dijega Maradone Napoli je zvanično otkrio statuu posvećenu legendi fudbala. Navijači su pevali, radovali se, a dug Argentinca je večeras ušao u Drisa Mertensa.

Iako je ove sezone u zapećku, delom zbog sjajnih igara Osimena, delom i zbog godina i pada u karijeri, belgijski fudbaler je i dalje klasa.

Šta je sve uradio Mertens je za priču, ali važnije od toga navijačima Napolija je pobeda nad Lacijom od 4:0!

Napoli je za samo pola sata rešio meč. Toliko je bilo dovoljno domaćoj ekipi da sruši četu Mauricija Sarija koju je i večeras predvodio naš Sergej Milinković-Savić.

Najpre je Pjotr Zijelinski u sedmom minutu doveo u stanje euforije domaće navijače da bi scenu potom preuzeo Dris Mertens.

Bio je insiprisan Belgijanac u koga je ušao duh Maradone večeras. Kako drugačije objasniti ono što je uradio odbrani Lacija u 10. minutu.

Poigrao se odbranom rivala, bacio je na pod Patrika neverovatnim lažnjakom i snažnim, a opet tako preciznim udarcem matirao Reinu.

https://twitter.com/brfootball/status/1465050917351395331

Drugi gol Mertensa je takođe bila majstorija. Po prijemu lopte od Lozana, Belgijanac je odmah, iz kolena odapeo strelu i zatresao mrežu za potpunu ludnicu na jugu Italije!

Malo je reći da Lacio nakon takvog šoka i zaista očajne partije nije mogao ništa u nastavku meča. Još je Fabijan Ruiz u 85. minutu poslao novu bombu u mrežu Reine.

Sa druge strane, Napoli je trenutno prvi na tabeli i hita ka Skudetu koji nije osvojen još od odlaska Maradone…

A odmah ispod Napolija je Milan koji je danas žestoko kiksnuo na domaćem terenu od strane Sasuola – 1:3.

Tragičar je bio Alesio Romanjoli koji se “istakao” sa jednim lošim potezom i na kraju crvenim kartonom. A nije tako delovalo pošto je domaćin poveo baš preko Romanjolija u 21. minutu.

Samo tri minuta kasnije Skamaka je pravom bombom savladao Menjana koji se oporavio od povrede i konačno stao na gol.

Potom je Berardi prodao fintu Romanjoliju koji je bukvalno samo pao i doneo prednost Sasuolu koju je dodatno potvrdio ponovo Berardi u 66. minutu za tri boda.

https://twitter.com/RTWCalcio/status/1464997105496469506

Konačno je Tami Abraham pokazao zašto ga je Roma dovela pošto je Englez bio jedini strelac u pobedi “vučice” nad Torinom – 1:0.

Sjajno je visoki napadač primio pas od Henrika Mhitarijana u 32. minutu i lako matirao našeg Vanju Milinković-Savića.

Potpuno skandalozno je bilo kada se nekoliko minuta kasnije odlučivalo o penalu. Procena iz VAR sobe je čekana duže od pet minuta (?!) da bi na kraju bio dosuđen ofsajd…

Malo je reći da je Murinjo bio besan. Uostalom kao i ceo Olimpiko pošto je zaista bilo neshvatljivo da se toliko čeka odluka.

Naš Siniša Mihajlović ponovo će zahvaljivati Marku Arnautoviću na pobedi pošto je Austrijanac srpskog porekla bio jedini strelac u pobedi nad Specijom od 1:0.

U poslednjem meču dana Udineze i Đenova su odigrali prilično dosadan meč koji je završen podelom bodova – 0:0.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

TRENERSKA ROKADA U SUPER LIGI: Lazetić je novi trener TSC-a!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Prva pobeda pod novim nazivom: FMP Meridian slavio protiv Cibone!

5 KOMENTARA

  1. SJAJNA DVA GOLA DRISA MERTENSA obelezili su utakmicu i opredelili pobedu Napolija nad Lacijom,a slavili su sa 4:0,i postavili statuu Maradone na istoimeni stadion…Stvarno impozantno i mocno….

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Molimo Vas ovde unesite svoje ime