ČUKARIČKI PREKINUO CRNU SERIJU: Rutinska pobeda nad Metalcem za izlazak iz krize!

Srđan Mijailović-Čukarički
Mijalović nije na prodaju (FOTO: Starsport.rs)

Fudbaleri Čukaričkog su ubedljivo savladali Metalac u Gornjem Milanovcu sa 3:0 u okviru 18. kola Superlige Srbije.

Izabranici Saše Ilića su kontrolisali čitav tok meča. Domaćin iz Gornjeg Milanovca nije imao ni jedan šut u okvir gola.

Čukarički je boljom igrom u prvom poluvremenu došao do prednosti u 32. minutu, kada je mladi napadač Marko Rakonjac savladao 22-godišnjeg Strahinju Savića na golu Metalca za 1:0.

Iako je u drugom delu igre lopta više bila u nogama Milanovčana, gosti sa Banovog Brda su pokazivali nešto kvalitetniju igru.

Brđani su uspeli da udvostruče prednost u 54. minutu, kada se u strelce upisao iskusni vezista Asmir Kajević.

Tačku na meč i konačnih 3:0, postavio je Srđan Mijailović i 73. minutu. Gosti nisu imali nikakve šanse tokom čitave utakmice, tako da je meč završen rutinskom pobedom za Čukarički.

Posle serije od pet utakmica bez pobede (tri remija i dva poraza), konačno su izabranici Saše Ilića prekinuli crnu seriju i upisali nova tri boda.

Čukarički je na trećem mestu u Superligi Srbije sa 31 bodom, dok je Metalac zadržao 14. poziciju sa 16 bodova.

U narednom meču u šampionatu Srbije, Proleter dočekuje ekipu iz Gornjeg Milanovca, dok Kolubara gostuje Čukaričkom na Banovom Brdu.

Nešto ranije svoj meč su odigrali Radnički iz Kragujevca i Napredak, gde su gosti iz Kruševca slavili posle preokreta sa 2:1. U prvom poluvremenu su viđena dva autogola, dok je konačan rezultat postavio iskusni vezista Saša Marjanović u 65. minutu.

Ovo je bila osma utakmica u nizu Kragujevčana bez pobede. Radnički je pretposlednji na tabeli u Superligi Srbije sa 15 bodova, dok Napredak zauzima četvrto mesto sa 27.

“Čarapani” u narednom kolu dočekuju Crvenu zvezdu na svom stadionu, dok Radnički traži prekid loše serije u Surdulici, gde gostuje Radniku.

STANKOVIĆ PRED SPARTAK: Neki su računali i minus 11 bodova Zvezde!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PRVA POBEDA POD NOVIM NAZIVOM: FMP Meridian slavio protiv Cibone!