CRVENA ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE! Istorijsku titulu u fantastičnoj sezoni crveno-beli obezbedili u Beogradu!

crvena zvezda-vojvodina
Evo ko je najbolji igrač Zvezde po glasovima navijača! (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda je osvojila titulu prvaka Srbije četvrti put zaredom!

Na stadionu Rajko Mitić, fudbaleri crveno-belih su u derbiju 34. kola Super lige Srbije pobedili Vojvodinu 13. put zaredom, ovog puta rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Siniša Saničanin, koji je u 12. minutu postigao autogol.

Nakon centaršuta Milana Gajića, defanzivac Vojvodine pokušao je klizećim startom da otkloni opanost, ali lopta je nakon njegove intervencije završila u golu Nikole Simića.

dejan stanković-crvena zvezda-vojvodina
Stanković ima odličnu sezonu sa Zvezdom (FOTO: Starsport)

Zvezda je do kraja poluvremena bila opasniji rival, dominirala je u posedu lopte, ali i Vojvodina je u prvom delu igre imala svoje prilike.

Nisu uspeli u prvom, ali ni u drugom poluvremenu da ozbiljnije zaprete Milanu Borjanu, koji je u nastavku utakmice imao razloga da istrči na protivničku polovinu.

Đorđe Đurić je oštro startovao na Veljka Nikolića, napravio je faul, a golman crveno-belih verbalno se obračunao sa bekom Vojvodine kojem je pokazan direktan crveni karton.

Bilo je tvrdo i mirno sve do kraja utakmice, kada je Vojvodina zapretila, učinio je to Mrkaić, ali je posle kornera i njegovog udarca, Nemanja Milunović sa gol linije izbacio loptu.

milan borjan-đurić-crvena zvezda-vojvodina
Borjan je imao šta da poruči Đuriću (FOTO: Starsport)

Zvezda je prvi put u istoriji osvojila četiri vezane titule, a ove sezone je trofej obezbedila četiri kola pre kraja.

Ekipa iz Ljutice Bogdana ove sezone još uvek ne zna za poraz, a u samo dva meča odigrala je bez pobednika, dok je protiv Vojvodine stigla do 32. pobede u prvenstvu.

Dejan Stanković je osvojio svoju drugu titulu, ali prvu do “samostalnu”, pošto je prošle sezone nasledio bodovnu prednost koju je Zvezda imala pod Vladanom Milojevićem.

crvena zvezda-vojvodina-super liga srbije
Detalj sa utakmica Crvena zvezda – Vojvodina (FOTO: Starsport)

Kada je reč o Vojvodini, na četiri utakmice do kraja prvenstva Novosađani zauzimaju četvrto mesto, pošto je Čukarički u sredu ostvario trijumf i sada ima dva boda više od Vojvovdine.

NOVA POBEDA PARTIZANA: Crno-beli gurnuli Proleter na ivicu ambisa!