ZVEZDA SIGURNA KOD KUĆE: Minimalac Ivanića za pobedu nad Voždovcem!

Crvena-zvezda-voždovac
Zvezda je odabrala Ivanića kao najboljeg igrača za 2021. godinu! (FOTO: Starsport.rs)

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Voždovac minimalcem (1:0) u okviru 10. kola Superlige Srbije. Izabranici Dejana Stankovića su do pobede došli golom Mirka Ivanića u ranoj fazi meča.

Od samog starta su pretili crveno-beli, a već u petom minutu, Aleksandar Katai je prošao po levoj strani i pokušao sa ivice peterca, ali nije bilo veće opasnosti za gol Voždovca.

Igrao se 11. minut, kada je Zvezda došla do vođstva, kada je Katai odlično centrirao iz kornera, a Mirko Ivanić se odlično kretao pored prve stative i lako smestio loptu iza leđa Miloja Prekovića za 1:0.

Maestralnom Ivaniću ovo je bio 12. gol u sezoni, dok je u Superligi postigao osam.

U nastavku je opasnija bila Crvena zvezda, koja je pretila preko Marka Lazetića, Kataija i Ivanića, ali nije došlo do promene rezultata.

Voždovac je najbolju priliku imao u 37. minutu, kada je Miloš Pantović dobio pravovremenu loptu na rubu šesnaesterca, al nije uspeo da je iskontroliše.

Nije bilo promene rezultata posle pogotka Ivanića, pa su crveno-beli na pauzu otišli sa golom prednosti.

Crvena zvezda je u drugom poluvremenu preuzela totalnu inicijativu, dok su gosti pokušavali da se izvuku preko kontri.

Kružili su crveno-beli oko gola Voždovca, ali bez konkretnih šansi. Sa druge strane gosti su pokušavali da pohvataju konce i napadnu Zvezdu preskakanjem sredine terena.

Mogao je Filipo Falko da stavi tačku na meč, kada je posle odbijene lopte natrčao, ali je gađao neprecizno preko gola. To je bila najveća šansa za crveno-bele u drugom poluvremenu. Nedostajalo je sreće Italijanu da u 80. minutu reši pitanje pobednika. Celu akciju iskreirao je Ivanić, ali bila je to još jedna neuspešna realizacija.

Voždovčani nisu imali nikakve šanse u nastavku, Crvena zvezda je konstantno imala loptu u nogama, a sudija je odsvirao kraj posle tri minuta nadoknade.

Crveno-beli su smanjili prednost nad prvoplasiranim Partizanom i sada zaostaju samo tri boda, dok sa druge strane Voždovac je mesto ispod sigurne zone, ali ima isto bodova kao osmoplasirani TSC (22).

U narerdnom meču Zvezda gostuje u Kruševcu, gde ih dočekuje Napredak, dok “Zmajevi” na “Krovu” dočekuju Vojvodinu.

DUBOČICA JE PLITAK POTOK ZA PARTIZAN: Crno-beli u četvrtfinalu Kupa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Prva pobeda pod novim nazivom: FMP Meridian slavio protiv Cibone!