ZVEZDA ODBRANILA “MARAKANU”: Velika pobeda protiv Ludogoreca!

crvena zvezda-ludogorec-uživo prenos-liga evrope
Zvezda igra sa Luogorecom (FOTO: Starsport)

Crvena zvezda ostvarila je novu i važnu pobedu u Ligi Evrope, pošto je na svom terenu savladala Ludogorec rezultatom 1:0.

Poednički gol postigao je Mirko Ivanić u 57. minutu meča.

Mitjiland je u 95. minutu došao do pobede nad Bragom, tako da će poslednje kolo olučivati o konačnom plasmanu.

Ne može se reći da je Zvezda baš dominirala u ovom meču, ali svakako je stvorila više prilika zasluženo slavila protiv Ludogoreca.

Oba tima igrala su bez nekoliko važnih igrača, ali je Zvezda od start pokazala inicijativu uz veliku podršku sa tribina.

Onih najvatrenijih navijača nije bilo, ali zato jeste dečice, koja su zdušno navijala.

Posle uvodnih minuta u kojima je Zvezda dominirala, usledio je pad u igri i prava “uspavanka” uz povremeni prodor na jednoj ili drugoj strani.

U prvom poluvremenu, onosno na samom njegovom kraju videli smo sjajnu pirliku koju je imao Mirko Ivanić, prošao je po levoj strani, šutirao, ali je lopta ipak pogodila spoljni deo mreže.

I to je bilo sve za prvi deo igre.

U drugom je Zvezda ponovo startovala ofanzivno i isplatilo se, pošto je Ivanić fantastičnim pogotkom doneo predost svom timu.

Bilo je to 1:0, što je Zvezdi i dovoljno, pa osim nekoliko dobrih prilika u nastavku, nismo videli mnogo uzbuđenja.

Sve do 85. minuta, kada je Ivanić imao novu sjajnu priliku. Ipak, posle njegovog snažng udarca zatresla se prečka, a ne mreža.

Beležimo i jedan pokušaj Ludogoreca u finišu, ali bez velike opasnosti po Borjana. Po još jednu sjajnu priiku imala su oba tima, ali se rezultat nije menjao.

U finišu je stigla i informacija da je Braga izjednačila protiv Midtjilanda što svakako odgovara crveno-belima.

UŽIVO PRENOS MEČa PRATILI STE NA PORTALU MERIDIAN SPORT:

90′ Utakmica je produžena četiri minuta, što je bilo dovoljno da se uvuče nervoza u redove Zvezde i da Ludogorec ođe do još par sjajnih prilika, ali na pravom mestu je bio Borjan.

90′ Sjajna priia i na drugj strani, ali bez uspeha, rezultat se ne menja.

89′ Sajan centaršut Ludogoreca sa esne strane, ali Borjan reaguje na vreme i dobija aplauze za sjajnu intervenciju.

87′ Žuti karton za Strahinju Erakovića.

U međuvremenu stiže i informacija da je Braga izjednačila protiv Midtjilanda 2:2.

85′ PREČKA! Ponovo je šutirao Ivanić, ali ovog puta pogodio je prečku, na žalost srveno-belih!

80′ Zvezda i dalje ima inicjativu i stvarašanse, ali rezultat se za sada ne menja. Nova izmena u redovima domaćina, Sanogo menja Pavkova.

70′ Nova akcija crveno-belih, alli od svega samo korner.

69′ Šutirao je Kanga sa oko 30 metara, ali nije uspeo da iznenadi golmana gostiju.

65′ Dragović odlično interveniše posle centaršuta Ikoka i čuva Zvezdu potencijano opasnog napada.

64′ Brani Borjan! Još jedna sjajna reakcija golmana domaćih.

57′ GOOOOL! Zvezdina inicijativa se isplatila – Ivanić dovodi crveno-bele u prednost! Najpre je Ivanić ukrao loptu Ikoko, a onda sa oko 25 metara šutirao pravo u gol!

55′ Pavkov šutira iskosa po levoj strani, ali preko gola.

50′ Ima Zveza inicijativu, ali ne i konkretne prilike. Midtjiland ponovo vodi protiv Brage.

46′ Počinje rugo poluvreme. Kataija menja El Fardu Ben.

45′ Kraj prvog poluvremena. Ono što je dobro po Crvenu zvezdu jeste što je Braga izjednačila protiv Midtjilanda, pa je sada 1:1.

45′ Veliko uzbuđenje u finišu poluvremena! Ponovo je Ivanić probio po levoj strani, šutiro, ali lopta je pogodila spoljn deo mreže.

44′ Skandiraju najmlađi na “Marakani” – “Hoćemo pobedu”, ali kako sada stvari stoje, Zvezda će morati da bude mnogo agresivnija da bi došla do trijumfa.

37′ Zapretio je i Kang šutem iz velike udaljenosti, ali bez opasnosti po Ludogorec.

36′ Šutirao je Ivanić iz velike udaljenosti, ali je lopta prošla pored stative.

36′ Dva oštra starta igrača Ludogoreca, najpre nad Pavkovim, onda i nad Ivanićem, ali se sudija latiopištaljke tek nakon drugog.

33′ Prilika i za Zvezdu. Prošao je Katai po levoj strani, ali mu je lopta za malo pobegla, što je bilo dovoljno da Ludogorec iskontroliše ovu situaciju.

28′ Nova sjajna reakcija Borjana, koji još jednom pokazuje zašto je kapiten i jedan od najvažnijih igrača crveno-beli. Jankov je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali brani Borjan!

25′ Za razliku od početne inicijative, Zvezdina igra je dosta slabija u ovim momentima. Bez mnogo ieja i konkretnih napada.

18′ Čibota je probao svoj šut, iskosa, ali bez velike opasnosti za Borjana.

18′ Deluje da je ritam utakmice malo opao, pa u poslednjim minutima nema velikih prilika ni na jednoj strani.

(FOTO: Starsport)

12′ Nakon početnog pritiska Crvene zvezde, čini se da je Ludogorec uspeo da se konsoliduje i malo oslobodi pritiska.

7′ Prvi nešto ozbiljniji napad Ludogoreca. Sotiriu je na penalu dočekao centaršut sa desne strane i glavom gađao daleko preko gola.

5′ Uvodni minuti protiču uz inicijativu domaćina, ali bez nekih konkretnih prilika.

1′ Utakmica je počela.

Poznati su i sastavi oba tima:

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Eraković, Dragović – Srnić, Petrović – Kanga, Katai, Ivanić – Pavkov.

Na klupi su ostali Popović, Krstičić, Falko, Stanić, Lazetić, Ben i Sanogo.

Crvena zvezda slovi za favorita u ovom duelu, ali ne prija što neće imati glasnu podršku navijača.

Ipak, koreografija je tu. Na celom severu pripremljena je koreografija na kojoj se vide crveno-bela lopta i visibabe, pravi vesnici proleća.

Osim toga, biće pristni i navijači Zvezde mlađi od 14 godina, pa će crveno-beli ipak imati određenu podršku.

Podsećamo, zbog incidenata na meču protiv Mitjilanda, UEFA je srpski tim kaznila jednim mečom bez publike starije od 14 godina, a ta kazna je stigla na naplatu baš sada.

Zvezda bi pobedom nad bugarskim timom pretekla Bragu i mogla da ide na bod na njihovom terenu.

Uživo prenos meča možete pratiti na portalu Meridian sport.

ZA KOGA NAVIJA DUŠAN TADIĆ? Tajnu kapitena Srbije otkrio njegov otac!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Milan Makarić: Dancima sam pokazao srpski mentalitet! | Sport Fokus Meridian EP31