ČELSI JEDVA SAVLADAO „SVECE“: Lids konačno slavio, remi u Barnliju, Koreanac nosio Vulvse!

Čelsi-Sautempton-Premijer liga
Čelsi osvojio drugi trofej ove sezone! (FOTO: Guliver images)

Četiri meča sedmog kola engleskog fudbalskog šampionata, odigrano je u terminu od 16h.

Najzanimljivije svakako je bilo na „Stamford Bridžu“, gde je Čelsi teškom mukom savladao Sautepmton rezultatom 3:1.

Preuzmi Meridian sport aplikaciju i odmah dobijaš neverovatan i potpuno besplatan bonus od 2.500 RSD za klađenje!

Iako rezultat govori u prilog tome da je Čelsi lako došao do pobede, treba imati u vidu da su poslednja dva pogotka domaći fudbaleri upisali u poslednjih desetak minuta utakmice.

Čelsi je poveo, nakon kornera, pogotkom Trevoha Čalobe, a Vord-Prauz je iz jedanaesterca u 61. minutu utakmice doneo izjednačenje „svecima“.

Timo Verner doneo je prednost u 84. minutu, a u 89. Čilvel je postavio konačan rezultat. Ovom pobedom Čelsi je barem na kratko izbio na prvu poziciju na tabeli Premijer lige.

Sautempton još uvek nema pobedu ove sezone u šampionatu, i nalaze se samo bod iznad zone ispadanja.

„Plavce“ naredne nedelje očekuje teško gostovanje Brentfordu, dok će Ralf Hajzenhitl prvu pobedu u sezoni tražiti protiv „El Loka“ u narednom kolu.

Za razliku od „svetaca“, fudbaleri Lidsa upisali su prvu pobedu u sezoni.

Četa Marsela Bjelse je do prvog trijumfa u sezoni došla na svom stadionu protiv ekipe Votforda, a jedini pogodak na utakmici postigao je Diego Ljorente.

Lids će u narednom kolu pokušati da produbi krizu Sautemptona, a Votford će svoju treću pobedu tražiti kod kuće protiv Liverpula.

Derbi začelja igrale su još dve ekipe koje nemaju pobedu u sezoni. Barnli i Norič podelili su pobove u Barnliju bez golova.

Bolji utisak sa meča ostavili su izabranici Danijela Farkea.

Prvu pobedu u ligi Barnli će tražiti u sledećem kolu na „Etihadu“, a „kanarinci“ protiv Brajtona na svom terenu.

Klupa Stiva Brusa ozbiljno se drma, imajući u vidu da „svrake“ još nemaju trijumf u ligi, a dodatan pritisak na menadžera Njukasla, napravio je Vulverhempton.

Ekipa iz Zapadnog Midlendsa savladala je „svrake“ na svom terenu rezultatom 2:1, a oba pogotka za domaćina postigao je Hi-Čan Hvang.

Koreanac je u redove „vukova“ stigao iz Red Bul Lajpciga, a na svom trećem nastupu za Vulverhempton bio je dvostruki strelac.

U narednom kolu Vulvsi gostuju Aston Vili, dok Njukasl dočekuje Totenhem.

SOLŠER NAKON REMIJA SA EVERTONOM: Falilo nam je pameti i kreativnosti!

OBAVEZNO POGLEDJATE: Jovan Stojoski: Treneri su imali svoje pulene! | Sport Fokus Meridian S01EP24